STAR ANA SAYFA - 25 Kasım 2015 Çarşamba

Muhteşem Yüzyıl'da Mihrimah'dan şok karar 97. bölüm - İZLE !

 • 02.05.2013  10:12 | Güncelleme: 02.05.2013  10:16
 • Muhteşem Yüzyıl'da Mihrimah Sultan, Hürrem'in sayesinde Bali Bey'in onu neden istemediğini öğrendi... Duydukları karşısında gözyaşlarına boğulan Mihrimah, Kanuni'ye Rüstem Paşa'yla evlenmeye karar verdiğini söyledi.


  Muhteşem Yüzyıl'da Mihrimah'dan şok karar 97. bölüm - İZLE !
  Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde heyecan doruktaydı...

  Şehzade Mustafa'nın kendisinden habersiz donanma kurarak korsan avına çıkmasına çok sinirlenen Kanuni Sultan Süleyman, Mustafa'yı Bursa'da av köşküne çağırdı. İki şehzade Mustafa ve Mehmet'le birlikte ava çıkan Sultan Süleyman, burada anlattığı bir hikayeyle son zamanlarda kendisinden habersiz işler yapan Mustafa'ya büyük bir ders verdi.

  Babası Yavuz Sultan Selim'le amcası Şehzade Korkut arasında yaşanan taht gerilimini anlatan Sultan Süleyman, Şehzade Korkut'un tahta çıkmamasından dolayı Antalya'ya inzivaya çekilmesini ve sonunda yaptığı yanlışlar nedeniyle boğdurularak öldürülmesi örneğini verdi. Şehzade Mustafa ise yaptıklarının iyi niyetli olduğunu söyleyerek babasından özür diledi. Ancak Sultan Süleyman ile Şehzade Mustafa'nın arası artık iyice açıldı.

  Hürrem Sultan, Lüfti Paşa ve Şah Sultan'ın arasını açmak için bir cariye gönderdi.

  Dizinin final sahnesinde ise; Bali Bey'in kendisini neden istemediğini öğrenen Mihrimah Sultan ani bir kararla Rüstem Paşa'yal evlenmek istediğini söyledi. Kanuni, bu durumu şaşkınlıkla karşılarken, Hürrem ise büyük memnuniyet duydu...