STAR ANA SAYFA - 25 Kasım 2015 Çarşamba

İşte Cemaat'in meşhur 5. katı

 • 23.03.2014  00:28 | Güncelleme: 23.03.2014  00:29
 • Fethullah Gülen'in bir çok konuda önemli kararı alıp, gazeteci, işadamları ve önemli kişilerle görüşme yaparak bağış topladığı bina görüntülendi.


  İşte Cemaat'in meşhur 5. katı
  stargazete.com-özel
  A Haber'de yayınlanan Yaz Boz programında Cemaat'in meşhur 5. katı tanıtıldı. Üsküdar'da Mahiriz Caddesi Erdem Sokak'ta bulunan Gülen Hareketi'nin geliştiği ve önemli kararların alındığı bina ekranlara geldi.

  A Haber'den Mevlüt Yüksel Üskürdar'da bulunan bu binaya gelerek önemli bilgiler verdi. Fethullah Gülen'in özel toplantılarını yapıp, işadamları ve gazetecilerle görüştüğü yer olarak bilinen FEM Dershanesi'nin 5. katı Cemaat içinde önemli bir yere sahip. Burada Gülen'in önemli kararları aldığı, sini adını verilen ve işadamlarından bağış adı altında toplanan paraların nereye harcanacağı gibi kararlar veriliyordu.

  LATİF ERDOĞAN'I 15 YIL BURADA DİNLETMİŞ


  Yine Ergenekon davasında adı geçen Tuncay Güney 1989-91 yılları arasında burada Fethullah Gülen'in özel kalemi olarak burada çalışmıştı. Bir başka önemli bilgiyi de Latif Erdoğan geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Latif Erdoğan yaptığı açıklamada Fethullah Gülen'in kendisine 'Seni 15 yıl boyunca Altunizade'de dinlettim. Hakkını helal et' dediğini belirtmişti. Bu yer işte FEM Dershanesi'nin 5. katıydı.

  ÇEKİMDEN RAHATSIZ OLDULAR, GİZLİ ÇEKİM YAPTILAR

  Bina önünde çekim yapıldığı sırada çok ilginç gelişmeler yaşandı. Mevlüt Yüksel bina ve Cemaat hakkında edindiği bilgileri paylaştığı sırada yayından rahatsız olun bir grubun bina önüne gelerek programda sunum yapan gazeteci Mevlüt Yüksel'i kameraya aldığı görüldü.