Çete Ankara’yı da yakın markaja aldı

Kadınları kullanarak askeri belgeleri ele geçiren çetenin, Ankara’da Başbakanlık, MİT ve Genelkurmay’la birlikte Cumhurbaşkanı Gül’ün kullandığı uçaklarla ilgili de bilgi, belge ve fotoğraf topladığı ortaya çıktı. Bilgisayardan çıkan bir belgede Balyoz Darbe Planı'nı Çetin Doğan'ın emir subaylarının sızdırdığı iddia edildi.

  • ARDA YAVUZ

İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kadınları kullanarak askeri belgeleri ele geçiren suç örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturmanın mahkemece kabul edilen iddianamesinde, çetenin, dönemin Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’a yazdığı mektupları ele geçirdiği iddia edildi. Çetenin, Ankara’da eskort kızları kullanarak ulaştığı üst düzey bürokratlar hakkında listeler oluşturduğu da belirtildi.

‘Başbakanlık’tan 12 resim çıktı

Çetenin “Pandora” veri tabanında yer alan “Başbakanlık resimler” isimli dosyadan Başbakan Erdoğan başta olmak üzere Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ gibi hükümet yetkilileri ile askerlerin ve sanatçı Sertap Erener’in bulunduğu 12 adet fotoğraf çıktı. İddianamede, fotoğrafların örgüte bilgi ve belge sağlayan Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli şüpheli Albay N.K.A’dan elde edildiği bilgisi de yer aldı. Yine aynı kişiden, Başbakan Askeri Başdanışmanlığı Kuruluş Ve Teşkilatının bilgilerinin ve takdim planının yer aldığı belgeler de alındığı iddianamede bilgiler arasında yer aldı.

Suudi Prens görüşmesi hazırlıkları

Çetenin yine Dışişleri’ndeki bir kaynağı aracılığıyla ele geçirdiği belgeyi Pandora veri tabanına kaydettiği de ortaya çıktı. “Sayın Başbakanımızın, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Sultan Bin Abdülaziz Al Saud ile görüşmesinde istifade edebilecekleri konuşma notu” başlıklı 6 sayfalık belgenin, “Siyasi ve askeri konular, İsrail/ ODBS, Lübnan, Yemen, Bahreyn, Libya, Mısır, Tunus” alt başlıkları halinde düzenlenmiş ve bu ülkelerin son durumları ile ilgili bilgiler içerdiği belirtildi.

Gül’ün uçağına yakın markaj

Çetenin, Ankara Kara Havacılık’ta çalışan bir muvazzaf askerden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kullandığı uçakların özellikleri ve görüntülerini de aldığı iddianamede yer aldı. Çetenin ayrıca, Dışişleri’ne ait birçok görev, dahili telefon, oda numarası ve kişilerin adreslerinin bulunduğu belgeler, büyükelçilerin isimleri, nerede çalıştıkları, makam arabaları ve özellikleri, diğer resmi arabalar, plakaları, markaları ve şoförlerinin isimleri, yurt dışında görevli ataşe, ataşe yardımcısı, müşavir gibi personellerin ev ve cep telefonlarının kayıt edildiği listeleri de ele geçirdiği iddianamede detaylarıyla yer aldı.

CİDDİ BULURSAM MÜDAHİL OLURUM

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, fuhuş yoluyla gizli belge elde eden çetenin kendisi ve ailesine ait bilgilerin belli amaçlar için toplamasıyla ilgili olarak ‘’Demek ki ben farklı dönemlerde hedef haline getirilmiş bir insanım. Öyle görünüyor, öyle anlaşılıyor. Bu son açılan dava, eğer iddianameyi okur ve başta söylediğim gibi iddiaları ciddi bulursam, şahsımla ilgili bulursam avukatlarım aracılığı müdahil olmak da isterim’’ dedi.

BALYOZ’U EMİR SUBAYI SIZDIRDI

FUHUŞ yoluyla askeri casusluk şebekesi iddianamesinde, zanlı H.O.’nun bilgisayarından çıkan bir belgede Balyoz Darbe Planı ile ilgili ilginç bir iddia yer aldı. Yarbay T.S. ilgili hazırlanan belgede “Çetin Doğan’ın emir subaylarının Balyoz Planını Çetin Doğan’ın kasasından alıp sızdırdığını söylemiş. Doğan, emir subaylarına çok kötü davranıyormuş, bundan dolayı yapmışlar. Hatta ‘Sizler benim köpeklerimsiniz’ diyormuş. Kendisi Batı Çalışma grubunda aktif olarak çalıştığını söylemiş” denildi. Çetin Doğan’ın emir subaylarına kötü davrandığı iddiaları, Balyoz davasının ilk duruşmasının yapıldığı gün Silivri Cezaevi önünde yaşanan bir manzarayı akıllara getirdi. Doğan, çamurlu ayakkabılarını korumalarına sildirmişti.

 

Haber Turu

Anayasa Mahkemesi'nden FETÖ operasyonuna ilişkin açıklama

Anayasa Mahkemesi (AYM), bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine yaptığı duyuruda, 29 Temmuz 2016 tarihinde Başkanlık tarafından 22 Temmuz 2016 tarihli 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’nin 4. maddesi çerçevesinde 1 kadrolu raportör, 7 kadrolu raportör yardımcısı ve

Şehit Astsubay Halisdemir'in ismi üniversitede yaşatılacak

Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş 42 yaşındaki Ömer Halisdemir'in adı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde meydana dönüştürülen parka verildi.

Taksiciyi ölüm arabada uyurken yakaladı

Kuşadası’nda bir taksici, arabasının içinde uyuyup, nöbet sırasının kendisine gelmesini beklerken kalp krizi geçirerek, hayatını kaybetti.

FETÖ'cü işadamı yurtdışına kaçarken yakalandı

Yurtdışına kaçmak isteyen işadamı Mustafa Özkara, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

30 komiser gözaltına alındı

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, 15 Temmuz'da açığa alınan 30 komiser gözaltına alındı.

Tankların ezdiği araçlar emniyet otoparkında

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, cuntacıların tanklarla ezdiği araçlar, Ankara Emniyet Müdürlüğüne ait otoparkta tutuluyor.

Darbecilerin kurşununu ömür boyu göğsünde taşıyacak

15 Temmuz darbe girişiminde çıkan olaylarda hainlerin kalbinden yaraladığı 39 yaşındaki Musa İlhan, taburcu oldu. Ömrü boyunca kalbindeki kurşunla yaşamak zorunda olan İlhan, hastanede gözlerini açtığında yanındakilere “Reis Yaşıyor mu? Cumhurbaşkanımız yaşıyor mu?” diye sordu.

Kenan Evren Kışlası'nda yangın

Maltepe'deki Kenan Evran Kışlası'nda bulunan otluk ve ağaçlık alanlarda yangın çıktı.

Otomobille TIR kafa kafaya çarpıştı: 4 ölü

Afyonkarahisar'ın Çay İlçesi'nde otomobille TIR'ın kafa kafaya çarpıştığı kazada, aynı aileden 4 kişi yaşamını yitirdi.

Adalet Bakanlığı'nda arama başlatıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığında arama yapılıyor.

ABD'de silahlı saldırı: 3 ölü

ABD'nin Seattle kentinde meydana gelen silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakaret davalarını geri çekmesiyle ilgili Almanya'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'daki avukatı Ralf Höcker, Erdoğan'ın "şahsına karşı her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları bir kereye mahsus affetmesi ve açtığı davaları geri çekmesine" ilişkin açıklamasının Almanya için geçerli olmadığını söyledi.

İngiliz medyasından çarpıcı iddia! ''O ülke FETÖ'ye para aktardı''

İngiliz Middle East Eye gazetesi, Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin FETÖ darbecilerine para gönderdiğini iddia etti.

Irak'ta Cezire el-Halidiye'nin kurtarılması için operasyon başladı

Irak'ta DAEŞ'in Ramadi kentinin doğusundaki son kalesi olarak bilinen Cezire el-Halidiye'nin kurtarılması için operasyon başladı.

Hindistan ve Bangladeş’te şiddetli yağış: 31 ölü

Hindistan ve Bangladeş’te etkili olan şiddetli yağış ve toprak kayması sonucu 31 kişi hayatını kaybetti.

İşte FETÖ'nün Almanya yapılanması

Türkiye'de darbe yapmaya teşebbüs eden Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakınlığıyla bilinen 24 okul, yaklaşık 300 dernek ve 150 okul derslerine yardımcı kurs bulunuyor. Alman devletinin raporlarında, örgütün şeffaf olmayan yapısına dikkat çekiliyor.

Pasifik'te 7,7 büyüklüğünde deprem

Pasifik Okyanusu'nda Kuzey Mariana Takımadaları'nın başkenti Saipan yakınlarında 7,7 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bildirildi.

DAEŞ'e darbe: Bağdadi'nin yardımcısı öldürüldü

Irak'ta, terör örgütü DAEŞ'in lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin bir yardımcısının öldürüldüğü bildirildi.

Bağdat'ta bombalı saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen bombalı saldırılarda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

‘İtirafçı FET֒cüler ABD’ye delil olacak’

Bakanlıkta yabancı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FET֒nün elebaşı Fethullah Gülen’in ABD’den iadesi, Dışişleri Bakanlığındaki tasfiyeler ve ABD’li generallerin ‘darbeciler müttefikimizdi’ çıkışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İspanyol devi Türkiye'ye övgü yağdırdı

İspanya’nın önde gelen bankalarından Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA'nın (BBVA) Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Torres Vila, Türkiye'nin ekonomik potansiyel açısından sağlam temellere dayanan bir piyasaya sahip olduğunu belirterek, "Türkiye'ye olan ilgimiz stratejik ve uzun vadelidir." dedi.

Vatandaşın hasarı karşılanıyor! Ödemeler başladı

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde meydana gelen hasarlar, birçok sigorta şirketi tarafından "lütuf ödemesi" adı altında karşılanmaya başlandı.

Muhasebecilerin asgari ücret tarifelerinde değişiklik

Serbest muhasebeci ve yeminli mali müşavirlerin, işletme ve şirketlerin kuruluş işlemleri hizmetlerinden aldığı ücretler yarıya düşürüldü.

Bakan Elvan'dan faiz açıklaması

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Bugün itibarıyla darbe girişimine rağmen çok iyi konumdayız, yavaş yavaş faizlerde de bir düşüş bekliyoruz." dedi.

Kalkınma Bakanı Elvan: Faizlerde düşüş bekliyoruz

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Bugün itibarıyla darbe girişimine rağmen çok iyi konumdayız, yavaş yavaş faizlerde de bir düşüş bekliyoruz." dedi.

Topbaş: Toplu ulaşıma asla zam yapılmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sosyal medyada ücretsiz taşımanın ardından zam yapılacağı iddialarına ilişkin "Asla zam yapılmayacak." dedi.

Benzin ve motorinde indirim

Akaryakıt dağıtım şirketleri, dün gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında ortalama 6 kuruş, motorinde ise ortalama 10 kuruş indirim yaptı.

Körfezli yatırımcının Türkiye’ye ilgisi artıyor

Dünyanın en önemli gayrimenkul geliştiricilerinden Suudi Arabistan’dan Al-Zamil Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamid Abdullah Al-Zamil, Türkiye’de kurdukları Türk Al Zamil Gayrimenkul’un ülkede büyük gayrimenkul ve sanayi yatırımları bulunduğunu, şirketin mevcut yatırımlarının yanı sıra Türkiye’de 500 milyon lira büyüklüğünde bir

Rusya ile ortak fon kurulması da gündemde

Erdoğan ile Putin’in 9 Ağustos’taki buluşmasında iki ülke arasındaki ilişkiler 24 Kasım öncesinden daha iyi seviyeye çıkarılacak. Ekonomi Bakanı Zeybekci, bu görüşmede Türk-Rus ortak fonunun kurulmasının da gündemde olduğunu açıkladı.

Dolar psikolojik eşiğin altına indi

FET֒nün darbe girişiminin hemen ardından 3.10 sınırına dayanan dolar, dün 3 liralık kritik eşiğin altına geriledi.

Fenerbahçe'den demokrasi mesajı

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan yüksek divan kurulu temmuz ayı olağan toplantısının açılış konuşmasını yapan Vefa Küçük, demokrasi mesajı verdi..

Liverpool'dan Galatasaray'a bomba transfer

Galatasaray, Liverpool'un orta saha oyuncusu Lucas Leiva ile 3 yıllık anlaşmaya vardı.

Trabzonspor'u yasa boğan ölüm

Trabzonspor Kulübünün eski başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, 52 yaşında hayatını kaybetti.

FETÖ'cü Enes Kanter'in Twitter hesabı askıya alındı

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen hakkında attığı tweet'ler nedeniyle Türkiye'de büyük tepki gören Enes Kanter'in Twitter hesabı askıya alındı.

Fransa'dan skandal Fenerbahçe kararı

Monaco ile Fenerbahçe arasında 3 Ağustos'ta oynanacak Şampiyonlar ligi maçında Fenerbahçe seyircisine bir yasakta Nice Valiliğinden geldi.

Rus halterciler olimpiyatlardan men edildi

Dünya Halter Federasyonu (IWF), Rusya Halter Takımı'nı 2016 Rio Olimpiyatları'ndan men etti.

Kulüplerden başsağlığı mesajı

Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Galatasaray'dan KAP'a açıklama

Galatasaray Kulübü, vergi uzlaşma görüşmeleri sonunda yaklaşık 20 milyon lira ödeme yapacaklarını bildirdi.

Vieri futbola dönüyor

İtalya Milli Takımı'nın eski golcülerinden "Bobo" lakaplı 43 yaşındaki Christian Vieri, 2009 yılında veda ettiği yeşil sahalara yeniden dönmeyi planlıyor.

"Darbeyi hayırlısıyla püskürttük"

Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı Selçuk İnan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve yönetimin verdiği para cezaları hakkında değerlendirmelerde bulundu

Sosyal medyada 'OHAL' suçu işlemeyin!

Sosyal medyada 'OHAL' suçu işlemeyin!

Fenerbahçe'nin eski yıldızı kansere 3 çalım attı

Beyaz kordonun inanılmaz sırrı!Eğer ihanet ederse...

Beyaz kordonun inanılmaz sırrı!Eğer ihanet ederse...

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un 6 ilçesinin bazı bölgelerine 31 Temmuz Pazar günü elektrik verilemeyecek.

Adana'da mide bulandıran olay!

Adana'da girdiği evdeki aileyi uyku spreyi sıkarak etkisiz hale getirdikten sonra 4 yaşındaki kızı kaçırıp sokak ortasında tecavüz ettiği ileri sürülen muavin tutuklandı.

Dikkat! Meteoroloji uyardı

Batı Akdeniz illerinde etkili olacak yüksek hava sıcaklıkları ve düşük nemin, bazı olumsuzluklara yol açabileceği uyarısı yapıldı.

Hayalden gerçeğe uzanan yol!

Genç tasarımcıları keşfetmeyi ve onların hikayelerini sizlerle buluşturmayı seviyoruz. Bu hafta ki konuğumuz günlük, rahat tasarımları ile beğeni toplayan Zeynep Meltem Aktaş.

Fatih Erkoç'tan hayranlarına mesaj

Tedavisini Bodrum'da sürdüreceğini söyleyen Erkoç, "Bodrum'da doktorlarımız çok iyi, hastanelerimiz de öyle. İstanbul'da tedavi olmaya gerek duymadık" diye konuştu.

Şizofren dehşeti! Annesini ve babasını öldürdü

Yozgat’ta şizofren hastası olduğu iddia edilen bir kişi anne ve babasını öldürdü.

FETÖ'nün darbe girişiminde yaralanan polis hastanede evlendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ayağından ve kolundan yaralanan polis memuru Ferdi Akyün (28) ile nişanlısı Nesrin Demir (23), hastanede düzenlenen törenle dünyaevine girdi.