Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların hepsi yalan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddialarını, "Bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı. Açıkladığı andaki sayılar, 5-6 ambulans orada bekletiliyor. 'Alın yaralıları, getirin güvenli bölgeye ve biz buradan hemen onları hastaneye götürelim' deniliyor. Ambulanslar hazır ama bunlar yaralıları oraya kasıtlı götürmüyor. Belki de yaralı değiller. Ateş menziline ambulansları sokup, orada ambulanslara karşı, kendilerine göre orada bir üstünlük temin etmek... Dertleri bu. Tabii ki orada da ilgili arkadaşlar gerekli tedbiri almak durumundalar" şeklinde değerlendirdi. Erdoğan, HDP'li vekillerin açlık grevine ilişkin de, "Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar" dedi.

  • AA

Erdoğan, Ertuğrul Tekke Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Cenevre görüşmelerinin başlaması konusunda bazı katılımlarda sıkıntı yaşandığını ancak şu anda görüşmelerin başlamış göründüğünü dile getiren Erdoğan, kesintiler olduğunu ancak sürecin takip edildiğini ifade etti.
 
Erdoğan, "Şu anda zaten Dışişleri Bakanımız da sürecin içerisinde, Cenevre'deki arkadaşlarla beraber bu işi takip ediyorlar. Bildiğiniz gibi son anda ılımlı muhalifler, onlar da katılmama kararı verdiler. Katılmama kararının arkasındaki yatan gerçek, maalesef verilen bazı sözlerin yerine getirilmeyişi. Özellikle de şu anda Rusya'nın oradaki muhalif bölgeleri sürekli bombalaması, muhaliflerde ciddi manada sıkıntı meydana getiriyor. Burada bir ateşkesin sağlanmaması halinde onların böyle bir katılımın içerisinde bulunması, cephede olanlara bir ihanet oluşturmaktadır. Onlar da 'Süratle bu ateşkesin sağlanması lazım ki biz de bu görüşmelere katılmış olalım' diyorlar. Bundan dolayı orada böyle bir kesinti söz konusu oluyor. Temennim odur ki Cenevre görüşmeleri sağlıklı bir neticeye ulaşır ve oradan da Suriye için bir sağlıklı netice, en azından bu süreç içerisinde çıkar" diye konuştu.
 
- "Bu boyutların hepsi ideolojiktir"
 
Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasını değerlendiren Erdoğan, "Bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı. Açıkladığı andaki sayılar, 5-6 ambulans orada bekletiliyor" dedi.
 
Erdoğan, güvenli bölgeye ambulansların girmesinin söz konusu olmadığını vurgulayarak, şunları söyledi: "Yaralını al, ambulansların olduğu bölgeye getir'. Kendilerine söyleniyor. Söylendiği halde bunlar, bunu yapmıyor. Yapmadıkları gibi hatta mecliste bile biliyorsunuz telefonla bir konferans yapmaya çalıştılar. Şimdi tamamen bu boyutların hepsi ideolojiktir ve bu ideolojik yaklaşımla da o ambulansları ateş menziline sokup, oradaki ambulans şoförünü olsun, doktoru olsun, yanındaki hemşireyi olsun ölümle karşı karşıya bırakmaktır. Bundan önce benzer şeyler oldu biliyorsunuz. Ambulans şoförü şehit oldu. Ondan sonra hemşire yaralandı, doktor yaralandı. Bunlar oldu. Şimdi orada belli mesafedeki 600 ile 1000 metre arasında bir mesafede bunlara bu anonslar yapılıyor. 'Alın yaralıları, getirin güvenli bölgeye ve biz buradan hemen onları hastaneye götürelim' deniyor. Ambulanslar hazır ama bunlar yaralıları oraya kasıtlı götürmüyor. Belki de yaralı değiller. Ateş menziline ambulansları sokup, orada ambulanslara karşı, kendilerine göre orada bir üstünlük temin etmek... Dertleri bu. Tabii ki orada da ilgili arkadaşlar gerekli tedbiri almak durumundalar. Ona göre onlar da o tedbirle bu işi yürütüyorlar. İşin aslı bu."
 
- "Bu mücadeleden taviz vermemiz mümkün değil"
 
HDP'li milletvekillerinin açlık grevine ilişkin bir soruyu da Erdoğan, şöyle yanıtladı: "Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da yapabilirler. Bunların yeri parlamentodur. Bunların gelmesi gereken yer parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Terör örgütünün şu anda bunlar tamamıyla orada taşeronu gibi adeta hareket ediyorlar. İş tam tersine dönmüş vaziyette. Sen niye parlamentoda değilsin de oradasın? Ne işin var senin orada? Parlamentodaki çalışmalarına katıl. Bunlar parlamentoda durmuyorlar, sürekli olarak o çatışma bölgesinde gidip yok 'Açlık grevi yapacağız' vesaire. Birileri açlık grevi yapıyor bunlarda, eş başkanlar da bakıyorsun sağda, solda gayet güzel bir şekilde tatil geçirenleri de var bunların içinde. Bunları biz artık gördük, bunların hepsi belgelenmiş şeyler. Büyakada'da aynı şekilde bisikletle şu anda tatilde olanları da var. Bunları da biliyoruz, görüyoruz. Bugün de gazetelerde var. Bunların hangisi, ne yapıyor belli değil. Bu oyuna artık yazılı, görsel medya olarak gelmememiz lazım, tam aksine milletimizi bu noktada ciddi manada uyarmamız lazım."
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmetçiklerin bir beka mücadelesi verdiğini belirterek, "Vatanımızın, milletimizin bekası mücadelesidir. Bu mücadeleden taviz vermemiz mümkün değildir. Cizre, Sur, Silopi, buraların hepsi tertemiz hale gelinceye kadar, ondan sonra zaten çalışmalarımızı belli bir noktaya getirdik, proje çalışmalarımız bitti" dedi.
 
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Buralarda ikinci adım, bu temizlikten sonra da kentsel dönüşüm değişim süreci başlayacak. Kentsel dönüşüm değişim sürecinde de buralarda yepyeni projelerle, tarihi eserleri tarihi eser olarak ele alıp, restorasyonlarını yaptırmak, bunun dışındakileri ise tamamıyla yeni projeler olarak ele almak suretiyle buradaki vatandaşlarımızı kendi evlerine çok daha farklı bir şekilde yerleştirmektir. Şu anda da vatandaşlarımızdan 6 bin kadar aileye zaten şu anda hükümetimiz kira kararını almıştır ve kiralarını ödüyor, bu çalışma başlamıştır, AFAD bir diğer taraftan çalışmalarını sürdürüyor. Gıda desteklerini aynı şekilde veriyor ama bu geçiş sürecini ben inanıyorum ki başarılı bir şekilde hükümetimizin bütün mensuplarının gayretleriyle aşacaktır ve devletimiz burada tüm imkanlarıyla seferberdir, Hükümetimiz tüm bakanlarıyla beraber hangi bakana hangi görev düşüyor bunların tasnifini yapmıştır, altyapıyla ilgili özellikle Ulaştırma Bakanlığımızın çalışmaları olacak, öbür tarafta Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın gerek atık su kanallarıyla ilgili gerek içme suyu kanallarıyla ilgili bugüne kadar zaten malum belediyeler zaten bu tür işleri yapmadılar, bunlar yapılacak. Öbür taraftan da TOKİ bütün imkanlarıyla seferber olarak konutları yapacak. Yani her bakan kendi ilgi alanı içinde bu çalışmayı sürdürecek."
 
- Başkanlık sistemi
 
Bir gazetecinin, "Başkanlık sistemiyle ilgili olarak halk buluşmaları gerçekleştireceğiniz yönünde bilgiler var" sözleri üzerine Erdoğan, bu konunun kendisinin şahsi meselesi olmadığını vurgulayarak, şöyle dedi: "Bu konuyla ilgili şu anda ciddi manada bu süreç içinde rol alan arkadaşlarımız var, akademisyenlerimiz var, medya mensuplarımız var, birçok bu konuda sözü olan STK'larımız var. Hepsi ülkemizin değişik bölgelerinde paneller, sempozyumlar, konferanslar düzenlemek suretiyle bu işi halkımıza anlatmak, halkımızı bu konuda daha da bilinçlendirmek ve aynı zamanda da tabii bir altyapıyı oluşturmak suretiyle de dünyadaki başkanlık sistemlerinin uygulamalarını, bunun yanında hazırlayacağımız kitapçıklar vasıtasıyla da hangi ülkede başkanlık sistemi diyelim ki ABD'de nasıldır, Güney Amerika'da nasıldır, Fransa'da yarı başkanlık sistemi nasıl, öbür tarafta birçok yerde özellikle partili başkanlık sistemleri nasıldır, bütün bunların hepsini ortaya koymak ve buradan da tabii yani Türkiye'nin kendi modeli nasıl olacak, bunları ortaya koymak suretiyle temenni ediyorum ki çok kısa bir zaman içinde çok daha farklı bir şekilde bir ortak akıl oluşacaktır. Mesele bu ortak aklı oluşturmak suretiyle halkımızın daha bilinçli bir şekilde kararını vermesidir ki şu anda yapılan kamuoyu araştırmalarına baktığınızda yüzde 55-60 aralığında bir talep söz konusu. Ben bunun çok daha artacağına inanıyorum. Çünkü buna ihtiyacımız var."
 
- Zana ile görüşme
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen hafta Leyla Zana ile görüşeceğinizi söylemiştiniz. Takvim belli oldu mu?" sorusunu da "Öncelikle şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde -yanındaki danışmanı veyahut da özel kalemi bilemiyorum-, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok" şeklinde yanıtladı.
 
Gazetecinin, "Efendim, neydi o başlıklar?" şeklinde araya girmesi üzerine ise Erdoğan, "Terörist başıyla alakalı konular vesaire... Yani şu anda dünyanın hiçbir yerinde böyle bir terörist başının bu şartlarda yaşaması diye bir şey söz konusu değil. Şu anda terörist başının İmralı'daki yaşam koşulları dünyada kimseye verilmemiştir" ifadelerini kullandı.   

 

Haber Turu

Leopardlar sınıra konuşlandırıldı

Leopardlar sınıra konuşlandırıldı

Diyarbakır'dan Kilis'in Elbeyli ilçesine Leopard A2-4 tankları sevk edildi. Tanklar, Suriye sınırına konuşlandırıldı.

Askeri konvoya bombalı saldırı

Askeri konvoya bombalı saldırı

Hakkari-Çukurca karayolunda seyir halinde olan askeri konvoyun geçişi esnasında meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Ülke TV'ye Cerablus ambargosu!

Ülke TV'ye Cerablus ambargosu!

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nden Ülke TV'ye akreditasyon ayrımcılığı.

FETÖ'cü Yargıtay Üyesi tutuklandı

FETÖ'cü Yargıtay Üyesi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'ye yönelik soruşturması kapsamında gözaltına alınan Yargıtay Üyesi Salih Özaykut tutuklandı.

Kafileler halinde dönüyorlar! Büyük göç başladı...

Kafileler halinde dönüyorlar! Büyük göç başladı...

TSK'nın desteklediği muhalifler tarafından terör örgütü DAEŞ'in elinden alınan Cerablus'a kafileler halinde göç başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Carl Bildt'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Carl Bildt'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt’i kabul etti.

Gebze’de 503 kişi hakkında FETÖ üyesi olmaktan işlem yapıldı

Gebze’de 503 kişi hakkında FETÖ üyesi olmaktan işlem yapıldı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında toplam 503 kişi hakkında işlem yapıldı.

FETÖ'de her yol var! İşte FETÖ'cü Gökçe Fırat'ın bin bir suratı...

FETÖ'de her yol var! İşte FETÖ'cü Gökçe Fırat'ın bin bir suratı...

Herkesin Ergenekoncu ilan edildiği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kendisinden olmayan herkesi hapse attığı dönemde Gökçe Fırat Çulhanoğlu ve Türk Solu dergisine dokunan olmamıştı. Gökçe Fırat FETÖ'cü çıktı.

Bu bölümde okuyanlar dikkat! İşte başvuru tarihi

Bu bölümde okuyanlar dikkat! İşte başvuru tarihi

Pilot ihtiyacı nedeniyle bu yıl Hava Harp Okulu’nun ara sınıflarına öğrenci alınacak.

İzmir'de zehir tacirlerine ağır darbe! 400 kilo esrar ele geçirildi

İzmir'de zehir tacirlerine ağır darbe! 400 kilo esrar ele geçirildi

İzmir'de düzenlenen operasyonda, 400 kilgram esrar ele geçirildi, iki kişi gözaltına alındı.

Fırat Kalkanı 5 bin muhalifi birleştirdi

Fırat Kalkanı 5 bin muhalifi birleştirdi

Türkiye'nin 24 Ağustos sabahı başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 6 farklı gruptan yaklaşık 5 bin muhalif asker aynı safta durdu.

870 bin hacı adayı kutsal topraklarda

870 bin hacı adayı kutsal topraklarda

Hac ibadetini yerine getirmek üzere yaklaşık 870 bin hacı adayı kutsal topraklara ulaştı.

İrlanda Apple kararını temyize götürmeye hazırlanıyor

İrlanda Apple kararını temyize götürmeye hazırlanıyor

Avrupa Birliği (AB) Apple'a İrlanda'daki faaliyetlerinden dolayı 13 milyar avro geriye dönük vergi borcu çıkarmasının ardından uluslararası şirketlerin ülkeden çıkmasından endişe eden İrlanda Maliye Bakanı Michael Noonan, İrlanda Hükümetinin kararı temyize götüreceğini söyledi.

Tunus'ta trafik kazası: 14 ölü

Tunus'ta trafik kazası: 14 ölü

Kassarin ilinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti, 51 kişi yaralandı

Fransa dışişleri bakanından burkini açıklaması

Fransa dışişleri bakanından burkini açıklaması

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Fransa’da son zamanlarda gündemde olan burkini (tesettür mayosu) tartışmalarının Fransa’nın imajına zarar verdiğini kaydetti.

DAEŞ saldırısında ABD yardımı gelmedi

DAEŞ saldırısında ABD yardımı gelmedi

ABD, Suriye’nin Cerablus bölgesinde dün DAEŞ saldırısına uğrayan TSK zırhlısı ile ÖSO’yu, sözünü verdiği hava desteğini göndermeyerek büyük bir tehlikeye attı.

'Kızıma eğitim verilmemiş terör öğretilmiş'

''Kızıma eğitim verilmemiş terör öğretilmiş''

Makedonya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait okuldan çocuğunun kaydını sildiren veli Bekir Ameti, "Kızıma burada eğitim verilmemiş, aksine terör öğretilmiş." dedi.

Sahte Everest fotoğrafına 10 yıl ceza

Sahte Everest fotoğrafına 10 yıl ceza

Tırmanıcı sertifikası almak için fotoğraflarını Everest'in zirvesinde çekilmiş gibi gösteren Hint çift, Nepal'deki herhangi bir dağa tırmanmaktan 10 yıl men edildi.

DAEŞ'e hava harekatı

DAEŞ'e hava harekatı

Koalisyon ve TSK uçakları Suriye'nin Kulliyah bölgesinde DAEŞ hedeflerini vuruyor.

Frankfurt Havalimanı boşaltıldı

Frankfurt Havalimanı boşaltıldı

Frankfurt havalimanın bir bölümü, bir kişinin arama bitmeden güvenlik kontrolünden geçmesi ve insanların içine karışması nedeni ile boşaltıldı.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 151,21 puan azalışla 75.967,63 puandan kapandı.

Altında düşüş sürüyor! Çeyrek kaç lira oldu?

Altında düşüş sürüyor! Çeyrek kaç lira oldu?

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 124,60 lira oldu.

Galataport'a 1 milyar 20 milyon avroluk finansman

Galataport'a 1 milyar 20 milyon avroluk finansman

Doğuş Grubu CEO'su Akhan, "Galataport Projesi için konsorsiyumla sağlanan 1 milyar 20 milyon avro tutarındaki finansmanın imzasını bugün attık" dedi.

Türkiye ve Rusya alışverişte Türk Lirası ve Ruble kullanacak

Türkiye ve Rusya alışverişte Türk Lirası ve Ruble kullanacak

Bakan Zeybekci, "Türkiye ile Rusya arasındaki ticarette Rus Rublesi ve Türk Lirasının kullanılmasıyla ilgili teknik görüşmeler Merkez Bankaları arasında devam ediyor. Hedefimiz Antalya'ya, Türkiye'ye gelen Rus vatandaşlarının ruble ile ödeme yapması. Rusya'ya giden vatandaşlarımızın da TL ile ödeme yapması" dedi.

Altın düşüşe devam edecek mi?

Altın düşüşe devam edecek mi?

Altının gram fiyatı, yatay seyirle 124,81 liradan alıcı buluyor.

Merkez'den piyasaya 14 milyar lira

Merkez'den piyasaya 14 milyar lira

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün miktar yöntemiyle düzenlediği 7 Eylül vadeli repo ihalesi ile piyasaya 14 milyar lira verdi.

Malezya'dan Türkiye'ye yatırım müjdesi!

Malezya'dan Türkiye'ye yatırım müjdesi!

Malezya Dış Ticaret Geliştirme Kurulu Üst Yöneticisi (CEO) Dato Dzulkifli Mahmud, AK Parti hükümetinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ekonomiye olumsuz etkilerinin önüne geçtiğini belirterek, "Türkiye ile ilişkilerimize negatif bakmıyoruz. Biz ekonomik potansiyele bakıyoruz. Türkiye'ye gelmek, yatırım yapmak bizim

Dış ticaret rakamları açıklandı

Dış ticaret rakamları açıklandı

Türkiye'nin ihracatı, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,5 azalarak 9 milyar 855 milyon dolar, ithalatı yüzde 19,7 azalarak 14 milyar 643 milyon dolar olarak gerçekleşti. Temmuzda dış ticaret açığı, yüzde 32,5 azalarak 4 milyar 788 milyon dolara düştü.

Dolar güne yükselişle başladı! Piyasada son durum

Dolar güne yükselişle başladı! Piyasada son durum

İstanbul serbest piyasada dolar 2,9600, avro 3,3020 liradan güne başladı.

Çeyrek altının tahtını gram altın kaptı

Çeyrek altının tahtını gram altın kaptı

Altın fiyatlarındaki yükseliş, Ramazan Bayramı’nın yaz dönemine denk gelmesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi nedeniyle düğünlerin ertelenmesi, çeyrek altının üretim ve satışını da düşürdü.

G.Saray, Nigel de Jong'ui açıkladı! İşte rakamlar

G.Saray, Nigel de Jong'ui açıkladı! İşte rakamlar

Galatasaray, Nigel de Jong'un 2 yıllığına bedelsiz olarak kadroya katıldığını KAP'a bildirdi.

Caner imzayı attı! Sözleşmesindeki flaş detay

Caner imzayı attı! Sözleşmesindeki flaş detay

Beşiktaş, Caner Erkin'i 1 yıl bedelsiz olarak kadrosuna kattığına açıkladı.

Beşiktaş, Caner Erkin'i resmen açıkladı

Beşiktaş, Caner Erkin'i resmen açıkladı

Beşiktaş, Inter'de forma giyen Caner Erkin'i 1 yıllığına kiraladığını borsaya bildirdi.

Galatasaray'da sürpriz gelişme

Galatasaray'da sürpriz gelişme

Galatasaray hazırlık maçları ve sonrasında sezona müthiş bir giriş yapan Portekizli yıldızı Bruma'nın sözleşmesini uzatıp, yıllık ücretine de zam yapacak.

Lens ilk antrenmanına çıktı

Lens ilk antrenmanına çıktı

Fenerbahçe'nin, Premier Lig ekibi Sunderland'dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Jeremain Lens, ilk antrenmanına çıktı.

Ergin Ataman görevi bıraktı

Ergin Ataman görevi bıraktı

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'ın görevinden ayrıldığı açıklandı.

Kenan Sofuoğlu havuza atlarken ayağını burktu

Kenan Sofuoğlu havuza atlarken ayağını burktu

Dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu villasının penceresinden havuza atlarken ayağını burkunca hastanelik oldu.

Beşiktaş'tan flaş transfer

Beşiktaş'tan flaş transfer

Samir Nasri'nin tercihini Sevilla'dan yana kullanmasının ardından orta sahayı yıldız bir futbolcuyla takviye etmeyi planlayan Beşiktaş, Leicester City forması giyen Gökhan İnler'le el sıkıştı. 32 yaşındaki futbolcu İstanbul'a geldi.

Moussa Sow İstanbul'da

Moussa Sow İstanbul'da

Nigel De Jong İstanbul'da

Nigel De Jong İstanbul'da

GALATASARAY'ın prensipte anlaşmasına vardığı Amerika Los Angeles Galaxy takımında orta saha oynayan Hollandalı 32 yaşındaki Nigel De Jong İstanbul'a geldi.

Yüzbinleri gün batımında buluşturan mekan

Yüzbinleri gün batımında buluşturan mekan

Kuzey Ege'nin turizm merkezlerinden Ayvalık'ın en çok ziyaret edilen mekanlarından başında gelen Şeytan Sofrası, dünyada Güneş'in batışının en güzel izlenebildiği yerler arasında bulunması dolayısıyla her yıl yüzbinlerce kişiyi konuk ediyor.

Ölü Ozanlar Derneği İzmir’de sahnelenecek

Ölü Ozanlar Derneği İzmir’de sahnelenecek

Efsane film Ölü Ozanlar Derneği’nin tiyatro oyunu İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Folkart sponsorluğunda sahnelenecek.

Arap turistler Ordu'yu sevdi

Arap turistler Ordu'yu sevdi

ORDU İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, kenti ziyaret eden Arap turistlerin sayısında son yıllarda ciddi artış yaşandığına dikkat çekerek, "Burayı ziyaret eden Arap turistler genelde doğa turizmini tercih ediyor. Çoğu buradan mülk ediniyor. Hem ziyaret edenler hem de mülk edinen Arapların sayısı da oldukça fazla" dedi.

Bu da e-kurban

Bu da e-kurban

Teknoloji çağına ayak uyduran besiciler, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvanlarını internet üzerinden satışa sundu. İnternet sitelerinde kurbanlık hayvanların bilgilerini paylaşan besiciler, böylelikle daha fazla alıcıya ulaşmayı hedefliyor.

JCI Beşiktaş şubesinin 'Sahibi olma İnsanı Ol' sosyal sorumluluk projesi hayvan severleri biliçlendirmeye devam ediyor

JCI Beşiktaş şubesinin ''Sahibi olma İnsanı Ol'' sosyal sorumluluk projesi hayvan severleri biliçlendirmeye devam ediyor

Hayvan Sahiplerini Veteriner, Hukukçu ve Eğitmenler Aracılığıyla Bilinçlendiren Videolar Sosyal Medyada Yayında

3 katlı binanın merdiveni çöktü, anne-kız mahsur kaldı

3 katlı binanın merdiveni çöktü, anne-kız mahsur kaldı

Kartal'da 3 katlı bir binanın merdiveni çöktü. Binada mahsur kalan anne ve kızı itfaiye ekipleri kurtardı.

10 bin 'Komando böceği' Karabük'te iş başında!

10 bin 'Komando böceği' Karabük'te iş başında!

Karabük'te orman zararlılarına karşı mücadele için doğaya 10 bin "komando böcek" bırakıldı.

Torunu yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı

Torunu yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı

Aydın'ın İncirliova İlçesi'nde, 8 yaşındaki R.G. adlı kız çocuğunu cinsal istismarda bulunduğu iddia edilen 69 yaşındaki R.A., tutuklandı.

Cibali Karakolu Fuar'da

Cibali Karakolu Fuar'da

Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, renkli fuar gecelerini Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ndaki muhteşem etkinliklerle taçlandırıyor.

'Krediyle kurban kesmek doğru değil'

"Krediyle kurban kesmek doğru değil"

Kur'an Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Yunus Vehbi Yavuz, bankalardan kredi çekip kurban kesmenin doğru olmadığını söyledi.