STAR ANA SAYFA - 30 Mayıs 2016 Pazartesi

Ergenekon'da tanıklık yaptı TSK'dan atıldı

 • 26.10.2013  00:19 | Güncelleme: 26.10.2013  00:28
 • Ergenekon davasında tanık sıfatı ile ifade vererek Cumhuriyet Çalışma Grubu hakkında bilgi veren Jandarma Kıdemli Başçavuş Hacı Ahmet Aygör’ün Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişiği kesildi.


  Ergenekon'da tanıklık yaptı TSK'dan atıldı
  Bünyamin Demirkan

  Geçtiğimiz Çarşamba günü üstleri tarafından kendisine “ordudan atıldığı” bilgisi verilen Aygör’ün savunmasının bile alınmadığını iddia ediliyor. Yapılan hukuksuz bir uygulama hakkında bilgi verdiği için ordudan atılan Aygör, idare mahkemesine dava açmaya hazırlanıyor. Aygör’ün 2 aylık bir süre içinde dava açması gerekiyor.

  Tanıklara baskı yapılıyor iddiası

  Ergenekon’da tanık sıfatı ile ifade veren bazı muvazzafların görev yaptıkları birimlerde psikolojik baskıya maruz kaldıkları iddia ediliyor. CÇG ile ilgili tanıklık yapan jandarma personellerinin de ordudan atılması için haklarında soruşturma açıldığı öne sürüldü. Bu kişilerden yıldırma amaçlı savunma istenmeye başlandığı ya da farklı gerekçelerle ifadelerinin alındığı belirtiliyor. Aygör’ün ordudan atılması ile CÇG soruşturmasına müdahil olmak isteyen diğer jandarma personeline bir mesaj verildiği öne sürülüyor.