Latif Erdoğan: Gülen her ay ABD’ye bilgi raporu götürür

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren Yazar Latif Erdoğan: Gülen daha Türkiye’de iken, ‘Seni 15 yıl dinlettim hakkını helal et’ dedi. ABD’de ilgili masaya düzenli olarak hesap veriyor. Sıraya girerek İnönü’nün elini öptüğünü anlatmıştı.

  • Haber Merkezi

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren, Gazeteciler Yazarlar Vakfı kurucularından ve eski başkanı Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili sarsıcı açıklamalarda bulundu. Gülen’in hayatını anlattığı ‘Küçük Dünyam’ın da yazarı olan Latif Erdoğan, Gülen’in, Genelkurmay Başkanı’nın önündeki dosya Cumhurbaşkanı’na imzaya gitmeden haberdar olduğunu söyledi. Erdoğan, “Hocaefendi kendisi Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et’ demişti” dedi. Cemaat’in önemli isimlerinden Latif Erdoğan, önceki gün A Haber’de yayınlanan Deşifre programında şunları söyledi:

İnönü’nün elini öpmüş

Fethullah Gülen’in İnönü’nün elini öptüğü anıları anlatan Latif Erdoğan, “Bu ciğerleri sızlatan bir tablo. Demek ki CHP sevgisi eskiden geliyormuş. Kendisi anlatmıştı, Erzurum’a gelince İsmet İnönü, sıraya girip elini öpmüş. Niye İnönü’nün elini öptün’ diye sordum, ‘Muziplik olsun diye yaptım’  dedi. Doğu’dan arkadaş e posta atmış. CHP döneminde babası ve dayısı da orada öldürülmüş.  O insan Cemaat’te. ‘Nasıl olur da bana babamın ve dayımın katillerine oy ver dersiniz’ Böyle bir birlikteliği izah etme gerekçeleri yok. Fevkalade yanlış bulurum” dedi.  

Gülen’in hesap verdiği kişi

Gülen’in ABD yaşamına ilişkin de konuşan Latif Erdoğan, şunları söyledi: “Hocafendinin aidiyet duygusunu sorgulaması lazım. Uzaklaştıkça insan neler kaybettiğinin farkında olmuyor. Bütün İslam alemi adına gözyaşı döken insan belli bir noktadan sonra İslam alemini umursamaz noktaya geliyorsa bu bir kayıptır. Şu anda Hocaefendi ABD’de durduğu sürece, çok yönlü esaret altında insandan bahsediyoruz. Orada sağlıklı karar çıkması mümkün değil. ABD’de her ülkeye ait sorumlu masada birisi var. 20-25 yaşında çocuktur, Yahudi’dir. Türkiye masasına bakan birisi var. ABD’de öyledir. Hocafendi ABD’de kaldığı günden beri orayla irtibatlıdır. Çok defa gidip orada hesap verdiğini kendim dinledim kendisinden. Doğrudan doğruya ABD devletinin görevlisi çoğu Yahudi. İş daha oradan başlıyor. Hocafendi’nin anti İsrail, anti Yahudi söyleme girmesi ABD’de kaldığı sürece mümkün değil.”

ABD’den zor geri döndüm

Gülen’in kendisini ısrarla ABD’ye çağırdığını anlatan, Latif Erdoğan, terörist damgasıyla ABD’ye alınmayışının hikayesini şöyle anlattı: “Burada kendisi bana telefon açtı. 5 defa o gün aradı ‘İlle bir gel’ benim de telefonum dinleniyor, bu sefer bütün nazımı kullanıp Hocaefendi’yi Türkiye’ye getireceğim. On senelik pasaportum var, on yıllık vizem var, uçağa rahat bindim. Üç beş tane Gazeteciler Yazarlar Vakfı’ndan arkadaşla da beraber  gidiyoruz. Havaalanına indik. Kapıda iki polis. Beni uçaktan alıp götürdüler. Bana söyledikleri, ‘Bizi ikna edemezsen hapsedeceğiz.’ Senin konumun ABD’ye kaçak girmek isteyen bir insan konumu. Nasıl oldu. Uçaktayken vizem iptal olmuş. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Vizemin iptal olduğunu nereden bileceğim. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. Sekiz sene oldu, bir teflonla bile ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Suç neymiş, ben polisle çatışmaya girmişim Türkiye’de. Teröre bulaşmışım. Terörist olmuşum. Vizem iptal olmuş. Hiç hayatta böyle bir şey olmadı. Bu noktadan bakınca demek ki Hocaefendiyi oraya gönderen güç, onun kalmasını isteyen güç, onun gelmesini engelleyen kaynaktan besleniyor.”

Ecevit’le zoraki görüşme

Gülen’in yanlış yönlendirildiğini öne süren Latif Erdoğan, “Burada bilgi aktarmada o kadar yanlış yönlendirmeler oluyor ki. Ben GYV Başkanlığını yaptım. O dönemde herkes benimle Hocaefendiye mesaj gönderiyor. Arkadaşlara bakıyorum, benim de içinde olduğum vakayı naklederken öyle değiştiriyorlar ki, o öyle zannediyor. Hocafendi ABD’ye gitti. En zayıf damarı vatan hasreti. Ben ordayım. Ecevit’e yalvarıyorlar Hocaefendi’ye telefon açsın diye. Bazen emrivaki veriyorlar, onlar da kerhen 28 Şubat süreci ‘Alo nasılsın’ diyor. Telefonu aktaran kişi, sizi mutlaka bir sesinizi duymak istedi, selamlamak istedi... Nereden anlıyorlar...  Bunlar Hocaefendi’yi yanıltan şeyler. İşin ucu ihanete kadar...

Seni 15 yıl dinlettim helal et

“Hocaefendi kendisi dedi bana. Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et. Cemaatin önde gelen insanısın, senin sözlerin hepimizi bağlar’ ben de güldüm. ‘Kendimi daha güvenli hissediyorum’ dedim. Problem etmedim. Sadece beni değil, Hocaefendi’nin herkesi dinletmesi o kadar malumun ilanı ki. Bunlara delil aramaya gerek yok. Binlerce defa, yüzlerce defa topluma demiştir, ‘Has dairede bile olsa, Genelkurmay’daki görüşmeler daha Cumhurbaşkanı’nın imzası atılmadan önüme geliyor’ demiştir.  Meseleye artık yok ya demek... Çiller Başbakan, ona dosya veriyor. Aylarca sonra olacak hadiseyi verdiğini kendi söylüyor. Hocaefendi bilgi kaynağı olduğunu saklamıyor ki. Bu bilgiler ilerde senin ne işine yarayacak diyen bir gücün olmadığını gösteriyor. Yarın bir gün devlet benden bunun hesabını sorar diyen biri bunu yapar mı? Hocaefendi bu işe inandırılmış. Buradan giden bilgiler, ona aktarılan bilgiler öyle aktarılmış ki ‘Hiç kimse direnemez. AK Parti de bizim aslında bir iki kişi var. O gidince biter’ stratejisi kuruluyor.”

Türkeş beni öldürtecek

Gülen’in kendisine ‘Alparslan Türkeş beni öldürtecek’ dediğini anlatan Latif Erdoğan, yaşananları şu sözlerle aktardı: “Biliyor musun Alparslan Türkeş öldürülmem için emir vermiş’ dedi. Öldürülmesi için karar verdiği kişi Hocaefendiye geliyor ‘Türkeş bana bunu dedi, ama sizi öldüremem’ deyip boynuma saldırdı diyor. Bu tablo karşısında arayışa girdim kimleri devreye soktum hatırlamıyorum. On beş gün içinde Türkeş, vefat etti. Hocaefendi herkesten önce gitti cenazesinde namaz kıldı.”

Allah ile konuştuğunu anlatmıştı

Cemaat seçmenine seslenen Latif Erdoğan, AK Parti’ye oy verin çağırısı yaptı. Erdoğan, şunları söyledi: “Cemaat müntesipleri ve sempatizanları olur. Uyanıp kendisine gelmesi lazım. Din kimsenin tekelinde değil. Hocaefendiye verdikleri ‘Hata etmez, sual edilmez’ den vazgeçmesi lazım. Siyaset onun misyonu değil. Ona siyaset yüklemek zülümdür. Bilhassa önümüzdeki seçimlerde ne yapıp yapıp, AK Parti’yi desteklemeleri lazım. Bu vatan meselesidir, Ümmet-i Muhammed meselesidir. Kimsenin keyfi için vatanı ya da Ümmet-i Muhammed’i satacak halimiz yok. Bu yanlıştan Hocaefendi vazgeçmelidir. Reha Muhtar’a geçmişte ‘Atatürk ile ilgili yanlış yaptım özür dilerim’ dedi. Bu mesele ondan daha küçük bir mesele değil. Bu mevzuda hata deyip, dönmek farzdır.” Bir dönem Fethullah Gülen’in halefi olarak da görülen Yazar Latif Erdoğan, “Bugün gelinen  noktada ciddi bir proje var, Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor” diye konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: “Gülen, bana ‘Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed için yarattım senin için de devam ettiriyorum’ dedi.”  Tayyip Erdoğan kadar ülkemize faydalı olan bir lider gelmediğini söyleyen Latif Erdoğan, AK Parti yöneticilerine geçmişte uyarıda bulunduğunu belirterek,   “Hocaefendi bir verdiği yerden bin alır demiştim” dedi.

 

Haber Turu

Dicle’de PKK operasyonu: 10 gözaltı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde terör örgütü PKK’ya destek verdikleri tespit edilen şahıslara yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

31 akademisyen gözaltına alındı

FETÖ-PDY terör örgütüne yönelik olarak İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonlarda aralarında profesörlerin de bulunduğu 31 akademisyen gözaltına alındı.

TMSF'den ''Bank Asya'' açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) Bank Asya ile ilgili faaliyet izninin kaldırılmasının tasfiye sürecinin başlaması anlamına geldiğini bildirdi.

Rus savaş gemisinin boğazdan geçtiği sırada dikkat çeken pankart

Rus Donanması’na ait 127 borda numaralı savaş gemisi ’Minsk’ Çanakkale boğazından geçti.

3 çocuk, serinlemek için girdiği havuzda boğuldu

Karaman'da serinlemek için sulama havuzuna giren 16 yaşındaki Hüseyin Güney, kuzeni 12 yaşındaki Kadir Güney ve 16 yaşındaki Serhat Yağlı, boğuldu. Çocukların cesetleri AFAD ekipleri tarafından çıkartıldı.

Darbe girişimini önceden haber alan Zekeriya Öz...

Darbe girişimini önceden haber alan Zekeriya Öz'ün Gürcistan'ın Türkiye sınırına geldiği öğrenildi.

Darbeci generallerin PKK oyunu

Darbeci generallerden Şırnak Çakırsöğüt Tugay Komutanı Tuğg. Ali Osman Gürcan’ın kentte "temizlendi" diyerek operasyonları bitirdiği bölgelerden PKK cephaneliği fışkırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul dönüşünde dikkat çeken detay! FETÖ'cü teröristleri şaşırtmak için...

15 Temmuz gecesi darbecileri şaşırtmak için Dalaman Havalimanı'ndan 3 uçağın havalandığı ortaya çıktı.

Beş dakikada tank kullanmayı öğrenen Rizeli o anları anlattı

Darbe girişimi sırasında hainlerin kullandığı tankı vatandaşların ele geçirmesinin ardından kullanan kamyon şoförü ve vinç operatörü Mehmet Köse, 5 dakikada çalıştırmayı başardığını söyledi.

Türkiye'den dünyaya demokrasi dersi

Türkiye'den dünyaya demokrasi dersi

Irak'ta bombalı saldırı: 10 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın doğusunda bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre, 10 kişinin öldüğü 25'inin yaralandığı bildirildi.

Şok! Kaplan kadına böyle saldırdı

Vahşi hayvanların bulunduğu parkta şoke eden bir olay yaşandı.

Almanya'da patlama: Ölü ve yaralılar var

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'ndeki Ansbach kentinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi ise ağır yaralandı.

Asıl kapağı halk yaptı

Dünyanın en prestijlileri denilen dergiler bu hafta kapağına Türkiye’yi taşıdı. FET֒nün darbe girişimini ve bu girişime karşı gösterilen direnişi görmeyen dergiler, ‘baskı ortamı kuruluyor’ algısı oluşturmaya çalıştı.

Alman medyası karalama kampanyasını sürdürüyor

Alman basını, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı karalama kampanyasını sürdürüyor.

Suudi Arabistan'dan İsrail'e sürpriz ziyaret

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistanlı bir heyetin gayri resmi ziyaret kapsamında İsrailli yetkililerle bir araya geldiğini açıkladı.

Afganistan'da Taliban'a operasyon: 17 ölü

Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinde düzenlenen operasyonda 17 Taliban militanının öldürüldüğü bildirildi.

İsrail'in yeni yerleşim birimi inşaatı planı ortaya çıktı

İsrail Planlama ve İnşaat Komitesi, 770 yeni yerleşim birimi inşaat projesini Kudüs Belediyesine sundu.

Meksika'da belediye başkanıyla birlikte 5 kişiyi öldürdüler

Meksika'nın başkenti Meksiko'nun güneyindeki San Juan Chamula kasabasında belediye başkanı, bir kasaba meclis üyesi, iki işçi ve bir vatandaş silahla öldürüldü.

Malezya'da tekne kazası: 7ölü

Endonezyalı kaçak işçileri taşıyan teknenin batması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti

Reeskont kredisiyle piyasaya ek likidite sağlanacak

Merkez Bankası, reeskont kredisi imkanının kullanımının yaygınlaştırılması ve bankanın döviz rezervlerine bu yolla sağlanacak katkının artırılması amacıyla reeskont kredisinin limitini 17 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseltti.

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa, haftanın ilk işlem gününe yüzde 0,95'lik artışla başladı.

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0540, avro 3,3530 liradan haftaya başladı.

SPK Başkanı Vahdettin Ertaş: Piyasalar daha sakin olacak

SPK Başkanı Vahdettin Ertaş ilk günkü fevri hareketlerin sona erdiğini belirterek piyasaların sakin seyrine döndüğünü söyledi. Ertaş piyasalara “Bundan sonraki günlerde de soğukkanlı olmaya ihtiyacımız var. Önümüzdeki günler aydınlık olacak” mesajı verdi.

4 milyar dolarlık enerji fonu için ilk imza atıldı

Akfen Enerji, yenilenebilir enerji yatırımları için yerli ve yabancı şirketlerin de katılacağı bir fona imza attı. İlk olarak EBRD ve IFC ile ortaklığa imza atan Hamdi Akın “5 yıl içerisinde 4 milyar $’lık bir şirkete ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Finansal darbe girişimini bozdular

FET֒nün finans krizi çıkarma girişiminin önlenmesinde kritik noktalardaki bürokratların etkisi büyük oldu. Merkez Bankası, SPK, BDDK ve Bankalar Birliği gibi kurumların attığı adımlar sayesinde finans sisteminde bir aksama yaşanmadı...

Eşim ve çocuklarımla Vatan’a koştuk

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Mustafa Koca: Olayın olduğu gece kalkışmaya dair ilk izlenimlerim sosyal medya üzerinden oldu. Bunula birlikte köprü üzerindeki askeri hareketlenme hadiselerini TV ekranlarında görünce, Ankara’daki bürokrat arkadaşlardan durumun içeriğiyle ilgili bilgi almaya çalıştım. Her telefon gör

Patronlar da yürüdü

Türkiye, kanlı darbe girişimini 15 Temmuz gecesi sokaklara dökülerek püskürttü. O gece patronlar için de uzun bir gece oldu. ASKON ve TÜMSİAD başkanları önce üyelerini organize etti, ardından kendileri de sokağa çıktı...

'FET֒cü şirketler bulunup kapatılacak'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finansal kaynak sağlayan şirketlerin birer birer bulunup kapatılacağını söyledi.

'Krizde bankadan para çekilir, millet 24 milyar yatırdı'

Vatandaş FET֒nün finansal kriz çıkarma planını döviz ve altınını bozarak boşa çıkardı. Başbakan Yıldırım, darbe girişimi sonrası vatandaşların 8 milyar dolar bozdurduğunu ve bankaya yatırdığını söyledi.

Süper Kupa mücadelesinin bilet fiyatları belli oldu

Galatasaray ile Beşiktaş arasında 13 Ağustos 2016 tarihinde oynanacak Turkcell Süper Kupa müsabakası öncesi organizasyon toplantısı bugün TFF'nin Beykoz Riva'da yer alan idari merkezinde yapıldı.

Beşiktaş'tan deplasman yasağı çağrısı

Beşiktaş Kulübü, deplasman takım taraftarı yasağının kalkması için çağrıda bulundu.

Türkiye Atletizm Federasyonundan o FETÖ'cü terörist hakkında açıklama

Türkiye Atletizm Federasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'teki oteline yapılan saldırıda yer alan Dz. Ütğm Ali Sarıbey'in federasyonlarıyla ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Kırkpınar'da başpehlivan belli oldu

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara oldu.

Kırkpınar'da FETÖ'nün darbe girişimi lanetlendi

Kırkpınar Er Meydanı'nda Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi lanetlendi. Er meydanında dev Türk bayrağı dolaştırıldı.

Galatasaray'dan Hakan Şükür'e şok!

Galatasaray Kulübü Kongre üyesi ve Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz, eski futbolcu Hakan Şükür'ün, Galatasaray kongre üyeliğinden atılması ve kulüple olan tüm bağlarının koparılmasını istedi.

Barcelonalı yıldız futbolcu Beşiktaş'ta

Beşiktaş Kulübü, Brezilyalı futbolcu Adriano Correia'nın transferi için oyuncu ve İspanyol ekibi Barcelona ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

Taraftar grupları darbeye karşı omuz omuza yürüdü

Bruma'dan Galatasaray'ı şoke edecek sözler!

Galatasaray'da Bruma belirsizliği alevlendi. Portekiz basınına konuşan genç oyuncu, "Ayrılmak istiyorum" dedi.

Lucescu Fenerbahçe'ye neden gitmedi?

Shakhtar Donetsk'ten ayrıldıktan sonra Fenerbahçe'nin teklif götürdüğü Mircea Lucescu, Beşiktaş ve Galatasaray'ı düşünerek sarı-lacivertlileri geri çevirdiğini söyledi.

Sanatçı Hüseyin Altın vefat etti

Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, yüksekten düşme nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde vefat etti.

İki büyük olay ve 2016...

İki büyük olay ve 2016...

"Boğaziçi Köprüsü Milli İrade Yürüyüşü kapsamında iki yönünde trafiğe kapalıdır"

Necati Şaşmaz, Taksim Meydanı'nda nöbette

Darbe girişiminin ardından vatandaşlar meydanları boş bırakmazken, Kurtlar Vadisi dizisinin ünlü oyuncusu Necati Şaşmaz da demokrasi nöbetini Taksim Meydanı'nda tuttu. Şaşmaz, "Onlar insan sever göründüler. Bir çok insanı Allah ile kandırdılar" dedi.

92 yaşındaki nine okuma-yazma öğrendi

Yalova'da yaşayan Göre, 4 ay süren okama yazma kursuna devamsızlık yapmadan katılarak sertifika almaya hak kazandı

Bodrum'da yüzlerce çam ağacı kül oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde çıkan yangın sonucunda yüzlerce çam ağacı kül oldu.

Cem Karabay yeni rekor peşinde

Guiness Rekorlar Kitabı'na giren ilk ve tek Türk sualtı sporcusu Cem Karabay'ın yeni dünya rekoru denemesi bu gece sona eriyor.

Necla Sağlam cinayetinde yargılama başladı

ZONGULDAK'ta, 23 yaşındaki Necla Sağlam'ı boğazını keserek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 34 yaşındaki Tolga Kudu'nun yargılanmasına başlandı. Sanık, suçlamayı kabul etmedi.

Marmaray'da seferler durdu

Marmaray'da teknik bir arıza nedeniyle seferlerin durduğu bildirildi.

2015 yılının trafik kazası bilançosu ağır oldu

TUİK 2015 yılı kaza raporunu yayımladı. İllere göre yayımlanan kaza raporunda Şanlıurfa'da 141 kişinin trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği belirlenirken 4 bin 756 kişinin ise yaralandığı açıklandı.