Latif Erdoğan: Gülen her ay ABD’ye bilgi raporu götürür

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren Yazar Latif Erdoğan: Gülen daha Türkiye’de iken, ‘Seni 15 yıl dinlettim hakkını helal et’ dedi. ABD’de ilgili masaya düzenli olarak hesap veriyor. Sıraya girerek İnönü’nün elini öptüğünü anlatmıştı.

  • Haber Merkezi

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren, Gazeteciler Yazarlar Vakfı kurucularından ve eski başkanı Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili sarsıcı açıklamalarda bulundu. Gülen’in hayatını anlattığı ‘Küçük Dünyam’ın da yazarı olan Latif Erdoğan, Gülen’in, Genelkurmay Başkanı’nın önündeki dosya Cumhurbaşkanı’na imzaya gitmeden haberdar olduğunu söyledi. Erdoğan, “Hocaefendi kendisi Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et’ demişti” dedi. Cemaat’in önemli isimlerinden Latif Erdoğan, önceki gün A Haber’de yayınlanan Deşifre programında şunları söyledi:

İnönü’nün elini öpmüş

Fethullah Gülen’in İnönü’nün elini öptüğü anıları anlatan Latif Erdoğan, “Bu ciğerleri sızlatan bir tablo. Demek ki CHP sevgisi eskiden geliyormuş. Kendisi anlatmıştı, Erzurum’a gelince İsmet İnönü, sıraya girip elini öpmüş. Niye İnönü’nün elini öptün’ diye sordum, ‘Muziplik olsun diye yaptım’  dedi. Doğu’dan arkadaş e posta atmış. CHP döneminde babası ve dayısı da orada öldürülmüş.  O insan Cemaat’te. ‘Nasıl olur da bana babamın ve dayımın katillerine oy ver dersiniz’ Böyle bir birlikteliği izah etme gerekçeleri yok. Fevkalade yanlış bulurum” dedi.  

Gülen’in hesap verdiği kişi

Gülen’in ABD yaşamına ilişkin de konuşan Latif Erdoğan, şunları söyledi: “Hocafendinin aidiyet duygusunu sorgulaması lazım. Uzaklaştıkça insan neler kaybettiğinin farkında olmuyor. Bütün İslam alemi adına gözyaşı döken insan belli bir noktadan sonra İslam alemini umursamaz noktaya geliyorsa bu bir kayıptır. Şu anda Hocaefendi ABD’de durduğu sürece, çok yönlü esaret altında insandan bahsediyoruz. Orada sağlıklı karar çıkması mümkün değil. ABD’de her ülkeye ait sorumlu masada birisi var. 20-25 yaşında çocuktur, Yahudi’dir. Türkiye masasına bakan birisi var. ABD’de öyledir. Hocafendi ABD’de kaldığı günden beri orayla irtibatlıdır. Çok defa gidip orada hesap verdiğini kendim dinledim kendisinden. Doğrudan doğruya ABD devletinin görevlisi çoğu Yahudi. İş daha oradan başlıyor. Hocafendi’nin anti İsrail, anti Yahudi söyleme girmesi ABD’de kaldığı sürece mümkün değil.”

ABD’den zor geri döndüm

Gülen’in kendisini ısrarla ABD’ye çağırdığını anlatan, Latif Erdoğan, terörist damgasıyla ABD’ye alınmayışının hikayesini şöyle anlattı: “Burada kendisi bana telefon açtı. 5 defa o gün aradı ‘İlle bir gel’ benim de telefonum dinleniyor, bu sefer bütün nazımı kullanıp Hocaefendi’yi Türkiye’ye getireceğim. On senelik pasaportum var, on yıllık vizem var, uçağa rahat bindim. Üç beş tane Gazeteciler Yazarlar Vakfı’ndan arkadaşla da beraber  gidiyoruz. Havaalanına indik. Kapıda iki polis. Beni uçaktan alıp götürdüler. Bana söyledikleri, ‘Bizi ikna edemezsen hapsedeceğiz.’ Senin konumun ABD’ye kaçak girmek isteyen bir insan konumu. Nasıl oldu. Uçaktayken vizem iptal olmuş. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Vizemin iptal olduğunu nereden bileceğim. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. Sekiz sene oldu, bir teflonla bile ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Suç neymiş, ben polisle çatışmaya girmişim Türkiye’de. Teröre bulaşmışım. Terörist olmuşum. Vizem iptal olmuş. Hiç hayatta böyle bir şey olmadı. Bu noktadan bakınca demek ki Hocaefendiyi oraya gönderen güç, onun kalmasını isteyen güç, onun gelmesini engelleyen kaynaktan besleniyor.”

Ecevit’le zoraki görüşme

Gülen’in yanlış yönlendirildiğini öne süren Latif Erdoğan, “Burada bilgi aktarmada o kadar yanlış yönlendirmeler oluyor ki. Ben GYV Başkanlığını yaptım. O dönemde herkes benimle Hocaefendiye mesaj gönderiyor. Arkadaşlara bakıyorum, benim de içinde olduğum vakayı naklederken öyle değiştiriyorlar ki, o öyle zannediyor. Hocafendi ABD’ye gitti. En zayıf damarı vatan hasreti. Ben ordayım. Ecevit’e yalvarıyorlar Hocaefendi’ye telefon açsın diye. Bazen emrivaki veriyorlar, onlar da kerhen 28 Şubat süreci ‘Alo nasılsın’ diyor. Telefonu aktaran kişi, sizi mutlaka bir sesinizi duymak istedi, selamlamak istedi... Nereden anlıyorlar...  Bunlar Hocaefendi’yi yanıltan şeyler. İşin ucu ihanete kadar...

Seni 15 yıl dinlettim helal et

“Hocaefendi kendisi dedi bana. Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et. Cemaatin önde gelen insanısın, senin sözlerin hepimizi bağlar’ ben de güldüm. ‘Kendimi daha güvenli hissediyorum’ dedim. Problem etmedim. Sadece beni değil, Hocaefendi’nin herkesi dinletmesi o kadar malumun ilanı ki. Bunlara delil aramaya gerek yok. Binlerce defa, yüzlerce defa topluma demiştir, ‘Has dairede bile olsa, Genelkurmay’daki görüşmeler daha Cumhurbaşkanı’nın imzası atılmadan önüme geliyor’ demiştir.  Meseleye artık yok ya demek... Çiller Başbakan, ona dosya veriyor. Aylarca sonra olacak hadiseyi verdiğini kendi söylüyor. Hocaefendi bilgi kaynağı olduğunu saklamıyor ki. Bu bilgiler ilerde senin ne işine yarayacak diyen bir gücün olmadığını gösteriyor. Yarın bir gün devlet benden bunun hesabını sorar diyen biri bunu yapar mı? Hocaefendi bu işe inandırılmış. Buradan giden bilgiler, ona aktarılan bilgiler öyle aktarılmış ki ‘Hiç kimse direnemez. AK Parti de bizim aslında bir iki kişi var. O gidince biter’ stratejisi kuruluyor.”

Türkeş beni öldürtecek

Gülen’in kendisine ‘Alparslan Türkeş beni öldürtecek’ dediğini anlatan Latif Erdoğan, yaşananları şu sözlerle aktardı: “Biliyor musun Alparslan Türkeş öldürülmem için emir vermiş’ dedi. Öldürülmesi için karar verdiği kişi Hocaefendiye geliyor ‘Türkeş bana bunu dedi, ama sizi öldüremem’ deyip boynuma saldırdı diyor. Bu tablo karşısında arayışa girdim kimleri devreye soktum hatırlamıyorum. On beş gün içinde Türkeş, vefat etti. Hocaefendi herkesten önce gitti cenazesinde namaz kıldı.”

Allah ile konuştuğunu anlatmıştı

Cemaat seçmenine seslenen Latif Erdoğan, AK Parti’ye oy verin çağırısı yaptı. Erdoğan, şunları söyledi: “Cemaat müntesipleri ve sempatizanları olur. Uyanıp kendisine gelmesi lazım. Din kimsenin tekelinde değil. Hocaefendiye verdikleri ‘Hata etmez, sual edilmez’ den vazgeçmesi lazım. Siyaset onun misyonu değil. Ona siyaset yüklemek zülümdür. Bilhassa önümüzdeki seçimlerde ne yapıp yapıp, AK Parti’yi desteklemeleri lazım. Bu vatan meselesidir, Ümmet-i Muhammed meselesidir. Kimsenin keyfi için vatanı ya da Ümmet-i Muhammed’i satacak halimiz yok. Bu yanlıştan Hocaefendi vazgeçmelidir. Reha Muhtar’a geçmişte ‘Atatürk ile ilgili yanlış yaptım özür dilerim’ dedi. Bu mesele ondan daha küçük bir mesele değil. Bu mevzuda hata deyip, dönmek farzdır.” Bir dönem Fethullah Gülen’in halefi olarak da görülen Yazar Latif Erdoğan, “Bugün gelinen  noktada ciddi bir proje var, Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor” diye konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: “Gülen, bana ‘Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed için yarattım senin için de devam ettiriyorum’ dedi.”  Tayyip Erdoğan kadar ülkemize faydalı olan bir lider gelmediğini söyleyen Latif Erdoğan, AK Parti yöneticilerine geçmişte uyarıda bulunduğunu belirterek,   “Hocaefendi bir verdiği yerden bin alır demiştim” dedi.

 

Haber Turu

Kız arkadaşını zorla bindirdiği otomobili falezlere sürdü: 2 ölü

Kız arkadaşını zorla bindirdiği otomobili falezlere sürdü: 2 ölü

Antalya'da 19 yaşındaki Yavuzhan Gebeloğlu, tartıştığı kız arkadaşı Gizem Şolpal'ı saçında sürükleyerek zorla bindirdiği otomobili falezlerden aşağı sürdü.

FETÖ soruşturmasında 10 akademisyen tutuklandı

FETÖ soruşturmasında 10 akademisyen tutuklandı

KOCAELİ'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Kocaeli Üniversitesi'nde akademisyen olan 21 kişiden 10'u tutuklandı.

Akyazı'da, FETÖ soruşturmasında 3 işadamına gözaltı

Akyazı'da, FETÖ soruşturmasında 3 işadamına gözaltı

SAKARYA'nın Akyazı İlçesi'nde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 3 işadamı gözaltına alındı.

Eski Büyükelçi Gürcan Balık tutuklandı

Eski Büyükelçi Gürcan Balık tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütü FETÖ soruşturması çerçevesinde Büyükelçi Gürcan Balık tutuklandı.

Acıları yürekleri dağladı! Birbirlerine sarılıp ağladılar...

Acıları yürekleri dağladı! Birbirlerine sarılıp ağladılar...

Suriye'de çekilen görüntülerde, küçük kardeşlerini kaybeden iki çocuğun acısı yer alıyor.

İntikam değil adalet istiyoruz

İntikam değil adalet istiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD haber kanalı CNN International’ın yayınına bağlanarak teröristbaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili konuştu.

Sözde imam şirk koştu

Sözde imam şirk koştu

FETÖ soruşturmasında yakalanan terör örgütünün sözde ‘milli eğitim imamı’ M.D. ifadesinde, “Fetullah Gülen, Kur’an-ı Kerim’in eksiklerini tamamlıyor” diyerek sapkın anlayışlarını ortaya serdi.

Sokak ortasında kadını...

Sokak ortasında kadını...

Amerika’nın San Francisco eyaletinde gerçekleşen olayda, bir kadın sokak ortasında dövüldü. Polislerin yaptığı açıklamada, sokakta yaşayan adamın kadına sebepsiz bir şekilde saldırdığını söyledi.

Çanakkale'de şehit acısı

Çanakkale'de şehit acısı

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bomba yüklü kamyonla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Halil İbrahim Eriç'in Çanakkale'nin Çan İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Edirne´de otobüs, önündeki TIR'a çarptı

Edirne´de otobüs, önündeki TIR'a çarptı

EDİRNE'de önünde giden TIR'a çarpan yolcu otobüsündeki 1'i ağır, 11 kişi yaralandı.

Buna anne demeye bin şahit gerek!

Buna anne demeye bin şahit gerek!

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletine bağlı Bareilly şehrinde yaşayan bir anne, bebeğine işkence yaparken, eşi tarafından eve yerleştirilen gizli kameralara yakalandı. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; bir baba eşinin çocuklarını dövdüğünden şüphelenerek eve gizli kamera yerleştirdi. Görüntülere kadının bebeği sallayıp sert b

ABD'den dengeleri değiştirecek açıklama!

ABD'den dengeleri değiştirecek açıklama!

Kerry: Özerk kürt bölgesini desteklemiyoruz

ABD çekilin dedi PYD ilerledi

ABD çekilin dedi PYD ilerledi

Terör örgütü PYD Fırat’ın doğusuna dönmek zorunda olmasına rağmen hâl⠑Batı’da fırsat kolluyor. Örgüt, anlaşmayı bozup Sacu nehrini geçerek DAEŞ’in boşlattığı 7 köyü ele geçirdi.

Tunus'ta Ulusal Birlik Hükümetine doğru

Tunus'ta Ulusal Birlik Hükümetine doğru

Tunus'ta Yusuf Şahid'in oluşturduğu Ulusal Birlik Hükümeti güven oylaması oturumu parlamentoda yoğun katılımla sürüyor.

Irak'ta bombalı saldırı

Irak'ta bombalı saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen iki bombalı saldırıda 4 kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı bildirildi.

UNICEF'ten Halep'teki çocuklar için çağrı

UNICEF'ten Halep'teki çocuklar için çağrı

UNICEF İcra Direktörü Lake, Halep'in doğusunda 100 binden fazla çocuğun temmuzdan beri mahsur kaldığını belirterek, insani yardım ulaştırılması için çatışmalara ara verilmesi çağrısı yaptı.

Ölüleri nehirden topladılar!

Ölüleri nehirden topladılar!

Başkent Katmandu'nun batısındaki Trishuli Nehri'ne uçan otobüste sıkışanları, civardaki köylüler kurtarmaya çalıştı. Yerel medyaya yansıyan görüntülerde, cesetlerin nehirden toplandığı görülüyor.

Tesettürlü mayo yasağını askıda

Tesettürlü mayo yasağını askıda

Fransa'da Yüksek Mahkeme son dakika kararla tesettürlü mayo yasağını askıya aldı.

Fransa´da turist sayısı düştü

Fransa´da turist sayısı düştü

Turizmden sorumlu Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault basına yaptığı açıklamada ülke genelinde turist sayısın düştüğüne dikkat çekti.

Rusya’dan Japonya’ya 'Halep’te insani yardım görevine katılın' teklifi

Rusya’dan Japonya’ya "Halep’te insani yardım görevine katılın" teklifi

Rusya, Japonya’ya Halep kentindeki insani yardım görevine katılmasını teklif etti.

İki devden yerli OLED TV atağı

İki devden yerli OLED TV atağı

Türkiye’nin en büyük beyaz eşya üreticilerinden Arçelik ve Vestel dünyanın en iyi görüntü kalitesine sahip OLED TV ürettiler.

Fitch, 3 ülkenin kredi notunu korudu

Fitch, 3 ülkenin kredi notunu korudu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İsveç, Tunus ve Azerbaycan'ın kredi notunu koruduğunu duyurdu.

Fitch 15 Türk bankasının kredi notlarını düşürdü

Fitch 15 Türk bankasının kredi notlarını düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 15 Türk bankasının yerel para biriminden uzun vadeli kredi notlarını birer kademe düşürdü.

1.6  milyon esnafa ABD ve Çin tipi büyüme modeli

1.6 milyon esnafa ABD ve Çin tipi büyüme modeli

Esnafın sorunlarını çözüp ihracata yöneltmek için model arayan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sekiz ülkeyi inceledi. ABD ve Çin modelleri yakın takibe alındı.

İhracat kalıcı artışa geçiyor

İhracat kalıcı artışa geçiyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dün katıldığı bir TV programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yurtdışında Türkiye’nin tanıtımı ve 15 Temmuz’u anlatmak için büyük çaba sarfettiklerini belirten Zeybekci, yatırım teşvikleri ile ekonomiyi daha da güçlü hale getireceklerini belirtti.

3. Köprü ekonomi için sıçrama taşı olacak

3. Köprü ekonomi için sıçrama taşı olacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün dün düzenlenen törenle devreye girmesi iş dünyasını da heyecanlandırdı. Köprünün ekonomi için atlama taşı olacağını belirten iş dünyası örgütlerinin başkanları “Türk ekonomisi köprünün iki yakasında her gün 10 saat mahsurdu. Kurtulduk” görüşünde...

2023 hedefine dev adım

2023 hedefine dev adım

Yıllık sadece işgücü ve yakıttan 1.8 milyar dolar katkı sağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete girdi. Ticareti hızlandıracak 3. Köprü ile Türkiye, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine bir adım daha yaklaştı.

Digiturk, resmen satıldığını açıkladı

Digiturk, resmen satıldığını açıkladı

Digiturk, Katarlı küresel spor ağı BeIN Sports'un sahibi beIN Media Group'a satıldı.

ABD 2.çeyrekte yüzde 1,1 büyüdü

ABD 2.çeyrekte yüzde 1,1 büyüdü

ABD ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,1 ile ilk açıklanan rakamın biraz altında büyüdü.

İsrail, metro yapımı için Türk firması arıyor

İsrail, metro yapımı için Türk firması arıyor

İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, ülkelerinde yapımına başladıkları metro için Türk ortak aradıklarını söyledi.

Emre Çolak La Liga'da ilk maçına çıktı

Emre Çolak La Liga'da ilk maçına çıktı

La Liga takımlarından Deportivo'nun Galatasaray'dan transfer ettiği Emre Çolak, yeni takımıyla ilk resmi maçına Real Betis karşısında çıktı.

Alanyaspor'a son dakika üç puanı

Alanyaspor'a son dakika üç puanı

Aytemiz Alanyaspor'un karşılaşmalarını yaptığı Oba Stadı'nın bakımda olması nedeniyle müsabaka Antalya Stadı'nda oynandı.

İtalyanlar'dan Beşiktaş'a Quaresma üzerinden taş

İtalyanlar'dan Beşiktaş'a Quaresma üzerinden taş

UEFA Şampiyonlar Ligi kuralarını değerlendiren İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesi Napoli ile eşleşen Beşiktaş'ı değerlendirirken Quaresma üzerinden taş attı: "Eğer yıldızları neredeyse 33 yaşına gelmiş Ricardo Quaresma ise bu takım için iyi bir sinyal değildir."

Şampiyon farklı başladı

Şampiyon farklı başladı

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) 2016-2017 sezonunun açılış maçında, geçen sezonun şampiyonu Bayern Münih, sahasında Werder Bremen'i 6-0 mağlup etti.

Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup şoku!

Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup şoku!

Beşiktaş, Spor Toto Süper Ligi'nin 2. haftasında deplasmanda Konyaspor ile karşılaştı. Siyah Beyazlılar'ın yıldızı Oğuzhan Özyakup kasığından sakatlandı ve oyuna devam edemedi.

Rhodolfo Beşiktaş'ı ipten aldı

Rhodolfo Beşiktaş'ı ipten aldı

Beşiktaş, Aitker Konyaspor deplasmanında zor da olsa bir puanın sahibi oldu. Luiz Rhodolfo 7 ay sonra giydiği siyah-beyazlı forma ile kritik bir kurtarışa imza atarak takımını ipten aldı.

Şampiyonlar Ligi kura çekiminde hile iddiası!

Şampiyonlar Ligi kura çekiminde hile iddiası!

2016-2017 seonu için Fransa’nın Monaco kentinde çekilen Şampiyonlar Ligi kurasında eski futbolcu Ian Rush’un el hareketi kafalarda şüphe oluşmasına neden oldu.

Konyaspor taraftarından anlamlı koreografi

Konyaspor taraftarından anlamlı koreografi

Atiker Konyaspor'un Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında Beşiktaş'ı ağırladığı maçta kuzey kale arkası tribünde yapılan koreografiyle 15 Temmuz Şehitleri anıldı.

Tolga Ciğerci ve Sinan Gümüş Milli Takım'a!

Tolga Ciğerci ve Sinan Gümüş Milli Takım'a!

Galatasaraylı Tolga Ciğerci ve Sinan Gümüş, evraklarının yetişmesi halinde A Milli Takım kadrosuna alınacak.

Konyaspor - Beşiktaş maçında gol düelosu

Konyaspor - Beşiktaş maçında gol düelosu

Spor Toto Süper Lig 2. hafta maçında Beşiktaş ile Konyaspor 2-2 berabere kaldı. Konyaspor evindeki yenilmezlik serisini sürdürdü

İskoç Lordu'nun mega yatı 'Sea Walk' Marmaris'te

İskoç Lordu'nun mega yatı "Sea Walk" Marmaris'te

İskoç Lordu İrwine Laidlaw'ın ultra lüks yatı 'Sea Walk', Muğla'nın Marmaris ilçesine demirledi.

Gençleri böyle geleceğe hazırlıyor

Gençleri böyle geleceğe hazırlıyor

Sultangazi Eğitime Destek Akademisi (SEDA), Sultangazili gençleri lise ve üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlamaya devam ediyor. TEOG ve YGS sınavlarına hazırlayan SEDA, şimdiye kadar 246 öğrencinin liselere girmesini sağlarken; 245 gencin de çeşitli üniversitelerde lisans programlarına yerleşmesini sağladı.

İstanbul'un en büyük kurban satış ve kesim merkezi!

İstanbul'un en büyük kurban satış ve kesim merkezi!

Sultangazi Belediyesi, İstanbul’un en büyük Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni bu yıl da hizmete sunuyor. 220 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezde 700 çadır kuruldu. Anadolu’nun değişik bölgelerinden gelen kurbanlıklar burada satışa sunulacak.

Körfez’de “Angus” operasyonu

Körfez’de “Angus” operasyonu

Körfez sularında Angus cinsi bir sığır gören İzmirliler gözlerine inanamadı. İhbarı alan AKS 110 ekipleri hızla müdahale ederek Singapur’dan İzmir Limanı’na gelen gemiden denize düşen hayvanı boğulmadan son anda kurtarıldı.

Sınır ötesine 10 bin kişilik sıcak yemek

Sınır ötesine 10 bin kişilik sıcak yemek

Kilis İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesine günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ve 60 bin ekmek gönderiliyor.

Güneşe en yakın gezegen bulundu

Güneşe en yakın gezegen bulundu

Bilim adamları, Güneş Sistemi'ne en yakın yıldız Proxima Centauri'nin yörüngesinde dünyaya benzeyen bir gezegen buldu.

TEM Otoyolu'nu kullananlar dikkat!

TEM Otoyolu'nu kullananlar dikkat!

TEM Otoyolu Bolu mevkisinde İstanbul istikametinin 5, Ankara istikametinin 2 ve Bolu Doğu Kavşağının 3 gün ulaşıma kapatılacağı belirtildi.

Adana polisi, üniversitede FETÖ tuzağına karşı proje geliştirdi

Adana polisi, üniversitede FETÖ tuzağına karşı proje geliştirdi

Adana Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü elamanlarının üniversite kayıt dönemlerinde çeşitli bahanelerde öğrenci ve ailelerle iletişim kurarak gençleri örgüt yapısı içine çekmesini önlemek için El Ele Güvenli Geleceği adlı bir proje geliştirdi.

'Emniyet kemeri' hayatlarını kurtardı

'Emniyet kemeri' hayatlarını kurtardı

Edirne'nin Keşan ilçesinde duvara çarparak takla atan araçtaki hamile kadın ile eşi taktıkları emniyet kemeri sayesinde kazayı yara almadan atlattı.

Minik dostlara haybulans

Minik dostlara haybulans

Yalova Belediyesi, yaralı hayvanlara müdahalede geç kalınmaması için olay yerinde cerrahi müdahale yapma imkanı da olan hayvan ambulansı ‘haybulans’ı hizmete soktu.