Gelmiş geçmiş en hızlı kasap dünyayı ete boğacak

“İhtiyaçlarım sayesinde buralara geldim...” Bu sözlerin sahibi çocukluğu bir kapıcı dairesinde ve yokluk içinde geçen Günaydın Et’in patronu Cüneyt Asan’a ait. Uykusuz duraksız bir tempoda çalışma, hırs ve zekanın yarattığı marka şimdi 100 şubeyle dünyaya açılıyor.

  • Fulya Erdem

Cüneyt Asan.. Gıda sektöründe olup da onu tanımayan yok. Ona et profesörü diyorlar, dünyanın en hızlı et kesen kasabı... Geçimini kapıcılıkla sağlayan 5 çocuklu ailenin 4’üncü çocuğu olan Cüneyt Asan, 10 yaşındayken yokluğu hücrelerine kadar hissettiğinde çalışmaya karar verdi. Öğretmeni, ilkokul aşkı Gülcan’ın ona giysi yardımı yapmasını istediğinde dünyası başına yıkıldı. Artık kendi ihtiyaçlarını kazandığı parayla karşılamalıydı, yardımlar ona ağır geliyordu. Aynı gün okul çıkışı kendine iş buldu. Kasap çırağı, kaderini çizmişti. Gündüz okula, öğleden sonra kasaba gidiyor, akşamları da sinemada çerez satıyordu. Gece gündüz çalıştı. Ete aşık olmuştu. Yıllar sonra işçi olduğu dükkanı iki ortağıyla beraber satın aldığında, Türkiye’nin en ünlü kasabı ve et restoranının temellerini attığından habersizdi. Sıfırdan başladığı yaşamında, ürününü dünya markası yapmak üzere kolları sıvayan Günaydın Grup Başkanı önümüzdeki yıldan itibaren Avrupa, ABD ve Ortadoğu’da 100 restoran açacak.

-Sizin hikayeniz, başarı öyküsü olarak okullarda okutuluyor. Üniversitelerde konferanslar veriyorsunuz. Nasıl başladınız hayata?

Erzincan’dan göç ederek İstanbul’a geldikten sonra, önce bir gecekonduya yerleştik. Ama 5 çocukla oraya sığmayınca babam bir kapıcı dairesi buldu. O zaman kapıcı dairesi çok önemli. Çünkü fakir bir insan için orası hem iş hem ev demek. İşte ben de o kapıcı dairesinde büyüdüm. Çok hor görüldüm, küçükken yaşadığım birçok olaylar beni kamçıladı. İlkokulda bir kız arkadaşım vardı. İlk aşkımdı Gülcan... Babası zengindi. Bir gün öğretmenimiz arkadaşıma “Bu akşam Cüneyt okul çıkışı size gelsin de annen ölçülerini alsın, ona kışlık elbiseler ayarlasın” dedi. Hiç bozuntuya vermedim, ölçüm alındı. Oradan çıktım, eve gidene kadar ağladım. Yer yarılsın içine gireyim dedim o an... O gün çalışmaya ve kendi ihtiyaçlarımı alacak parayı kazanmaya karar verdim. Evimizin yakınındaki Bostancı Kasapçılar Çarşısı’na girdim. Bahar Kasap’ın sahibi çağırdı beni ve o gün işe başladım. İlk defa cebimde parayla okula gitmiştim. Kendi paramla simit ve gazoz aldım. Çok geçmeden anladım ki ben bu iş için dünyaya gelmişim.

-O zaman neyi hayal ettiniz?

Bir yandan kasapta çalışıyordum. Üzerinde bir sinema vardı, akşamları 5 dakika arada da leblebi çekirdek satıyordum. Çok çalıştım. Gecenin bir saati eve geliyordum. Böyle böyle işi öğrendim. Kasaplık işini çok sevmiştim. O günden bugüne hâlâ durmadan çalışıyorum. Yanında çalıştığım kişi bana ‘askere git gel, dükkanın başına geç’ diyordu. Bu hevesle gittim askere planlar yaptım. Günaydın ismini Günaydın gazetesinden esinlenerek 16 yaşındayken değiştirdim. Bahar Kasap çok sıradandı. Çok çalışmıştım ve hayalim artık gerçek olacaktı. Askerden döndüğümde hayatımdaki ikinci yer yarılsın dibine gireyim duygusunu yaşadım. Patronum, 10 yıldır gece gündüz emek verdiğim dükkanı satacaktı. Dükkanı alacak olan İsmet ve Nimet Yalçın kardeşler görüşmeye geldiklerinde işi bilen kişinin ben olduğumu öğrenince beni çağırttılar ve onlarla ortak oldum.  

-Zincirleşme sürecinde neler oldu?

Bundan 30 yıl önce, Türkiye’de ilk defa Bostancı’da kasabın içinde Amerikan bar açtık. Çok ses getirdi, basına çıktık. Ondan sonra başladı kapıda kuyruklar oluşmaya. Günaydın Et Kasabın ilk açılışını da 1994’te yaptık ve kasapları Steak House konseptine çevirdik, sonra diğerleri geldi. Bugün Köfte-Döner, Kasap-Steak House, Kebap-Restaurant, Günaydın Burger olmak üzere 4 konseptimiz var. 

-Hedef ve projelerinize ilişkin neler söylersiniz?

Toplamda 53 şubemiz, 2 bin 500 çalışanımız var. Biri Bakü’de olmak üzere şubelerimiz Ankara ve İstanbul’da. Bakü’de iki şube daha açacağız. 3 yıldır Ankara’dayız şu an 8 şubeye ulaştık, bu yıl bitmeden bu sayı daha da artacak. Türkiye’de 100 şubeye ulaşacağız. Ortadoğu, Avrupa ve Amerika’ya da markayı taşıyacağız. Bu bölgelerde de toplam 100 şube açmayı planlıyoruz. Bunu 2015’ten itibaren de hayata geçireceğiz. Amacım bir Türk restoran markasını dünyalı yapmak. Burger konseptimizle de ünlü fast food zincirlerine rakip olacağız.

-İlk hedefiniz hangi ülkeler?

Avrupa’da Londra, ABD’de New York, Ortadoğu’da Dubai, Katar, Kuveyt’ten başlayacağız ve Mekke, Medine’ye kadar uzanacağız.

-Piyasada hep sizin öğrencileriniz var..

Benimle dalga geçen herkesi geçtim, bütün olumsuzlukları olumluya çevirdim. Ben bu iş için dünyaya gönderildim diye düşünüyorum. Beni yetiştirenler bile benim hizmetimde çalıştı. Bugün bildiğiniz tüm marka et restoranlarını kuranlar, orada çalışanlar hep benim öğrencim.

-Başarının sırrı ne?

Günde yalnızca 3 saat uyuyorum. 365 gün çalışıyorum. Kim ne derse desin, benim önceliğim her zaman işim. İşime vefasızlık yapamam. Çocukluğumdan beri hiç tatil yapmadım, eve dizlerimin üzerinde sürünerek gittiğim çok oldu yorgunluktan. Hiç yılmadım. Bu iş sayesinde beni dünya tanıyor. Okumadım ama üniversitelerde başarı hikayelerimi anlatmam için davet ediliyorum.Kısacası en önemlisi sonuna kadar inanmak ve çalışmak.

Günaydın’ı henüz satmadık ortaklık görüşmelerimiz sürüyor

Bazı haberler çıktı, Günaydın satıldı diye... Bu doğru değil. Ferit Şahenk, Ali Sabancı, Ortadoğlu ve Katarlı yatırımcılarla görüşme halindeyiz. Henüz aldığımız net bir karar yok ancak bir aya kadar netleşir sanıyorum. Bizimle aynı kafada, vizyonda olanla birleşiriz. Ama kesinlikle büyük oranda bir satış olmayacak, sadece ortaklık düşünürüz. Ortaklığın nedeni de yurt dışına daha güçlü açılmak olacak. Dünya markası olmak istiyoruz, dünyada bir Türk markası yapacağız. Yoksa başka türlü bir ortaklığa ihtiyacımız yok.

Avrupa’nın en iyi çiftliğini kurdu ikincisi yolda

Sadece kendimiz için et üretiyoruz. Türkiye’de kasap ve restorancılık yapan ve kendisi için et üreten tek markayız. Dışarıya satış gerçekleştirmiyoruz. Balıkesir-Gönen’de kendi çiftliğimiz var, bu çiftlik bu yıl Avrupa’nın en iyisi seçildi. En büyük sırrımız o çiftlikte üretilen et ırkı hayvanlar. Yediğiyle, içtiğiyle, oksijeniyle, havasıyla, güneşiyle ona mutlu yaşayacağı bir ortam yaratıyoruz. Mutlu canlı bize mutlu et olarak geri geliyor. Şimdi ikinci çiftlik yatırımını yapmaya hazırlanıyoruz. ‘Dry Age’ dediğimiz sistemi kullanıyoruz. Etleri sıfır derecede Himalaya tuzundan yapmış olduğumuz dolaplarda 28 gün dinlendiriyoruz. Bu tuz ile birlikte dinlendirince etler, daha yumuşak, lezzetli ve aromalı oluyor.

 

Haber Turu

FETÖ'nün konuşma şifreleri

FETÖ'nün konuşma şifreleri

FETÖ'nün konuşma ve yazışmalarında gizliliği ön planda tutmak ve deşifre olmamak için kullandığı bazı kodlamalar ortaya çıktı.

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya tepki

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya tepki

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıya Şırnak'taki siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi.

40 akademisyen ve idari personele FETÖ'den gözaltı

40 akademisyen ve idari personele FETÖ'den gözaltı

Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Atatürk Üniversitesinde akademisyen ve idari personellerden oluşan 40 şüpheli gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta içme suyundan zehirlenme iddiası

Kahramanmaraş'ta içme suyundan zehirlenme iddiası

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki "içme suyundan zehirlenme" iddiaları üzerine kriz masası oluşturuldu.

Küçükçekmece'de yangın paniği

Küçükçekmece'de yangın paniği

İstanbul Küçükçekmece’de bir iş merkezinde sabah saatlerinde çıkan yangın, paniğe neden oldu. Kısa sürede kontrol altına alınan yangında can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi.

Bakan Kaya Esma bebekle buluştu

Bakan Kaya Esma bebekle buluştu

Gaziantep'teki terör saldırısında yaralanan ve annesinin tülbentiyle uyuması nedeniyle acı günün sembolü haline bir yaşındaki Esma bebek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı da duygulandırdı.

FETÖ himmet vermediği için dev şirketi batırmış

FETÖ himmet vermediği için dev şirketi batırmış

Uşak’ta FETÖ/PDY’nin, kendilerine himmet parası vermeyen USAŞ şirketini vergi kaçırdığı suçlamasıyla batırdığı ortaya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Bin 142 parsel kurtardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Bin 142 parsel kurtardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) destek verenlerin mal varlıklarına el konulmasına ilişkin, "Bin 142 parsel kurtardık. Daha o yayınlanan ve bilinenlerin dışında. Bir tane arsa 200 milyon dolar" ifadelerini kullandı.

Konya Jandarma Bölge Komutanlığı kapatıldı

Konya Jandarma Bölge Komutanlığı kapatıldı

Konya Jandarma Bölge Komutanlığı kapatılarak faaliyetlerine son verildi.

Giresun'da FETÖ'den 19 gözaltı

Giresun'da FETÖ'den 19 gözaltı

Giresun'un Tirebolu ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturmada aralarında ilçe sorumlularının da bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.

Cerablus'ta çocukların 'özgürlük' sevinci

Cerablus'ta çocukların "özgürlük" sevinci

Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolü ele geçirdiği Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus'ta daha güvenli bir hayata kavuştuklarını belirten çocuklar, mutluluklarını askerlerle paylaştı.

'Türk halkı farketti, FETÖ'nün maskeleri düştü'

''Türk halkı farketti, FETÖ'nün maskeleri düştü''

DEİK Bosna Hersek Türkiye İş Konseyi Başkanı Çilek, "Türk halkı, FETÖ'nün aslında DAEŞ, Boko Haram ve El Kaide gibi bir örgüt olduğunu gördü. Farklı bir yönetimle sapık bir din anlayışına girmişler. Halk bunu fark etti, maskeleri düştü" dedi.

Almanların yarısı Merkel´in 4´ncü kez başbakanlığına karşı

Almanların yarısı Merkel´in 4´ncü kez başbakanlığına karşı

Angela Merkel Almanya´da 3 dönemdir başbakanlık görevini yürütüyor. 22 Kasım 2005´te başbakanlık koltuğuna oturan Merkel bir dönem daha başbakan olursa, Almanya´da en uzun süre başbakanlık yapan Helmut Kohl´ün rekorunu egale edecek.

Çin'de gösteri uçağı düştü: 1 ölü

Çin'de gösteri uçağı düştü: 1 ölü

Uçağı kullanan Güney Afrikalı pilot yaşamını yitirdi.

Irak'ta Ceziret'ul Halidiyye bölgesi IŞİD'den kurtarıldı

Irak'ta Ceziret'ul Halidiyye bölgesi IŞİD'den kurtarıldı

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Ceziret'ul Haliddiye bölgesinin terör örgütü IŞİD'den kurtaruldığını açıkladı.

İdlib'te yerleşim yerine misket bombalı saldırı

İdlib'te yerleşim yerine misket bombalı saldırı

Suriye'de Rus ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib'teki muhaliflerin kontrolünde bulunan beldelere misket bombasıyla düzenlediği saldırıda 3 kişinin öldüğü, 8 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Cenevre’de karar Suriye bölünmez

Cenevre’de karar Suriye bölünmez

İsviçre’nin Cenevre kentinde bir araya gelen ABD ve Rus Dışişleri Bakanları Kerry ile Lavrov, ortak basın toplantısında ‘Fırat Kalkanı’ hakkında konuştu. Kerry, “Suriye’nin bütünlüğünden yanayız” dedi.

Esed rejimi Halep'te taziye çadırını vurdu: 20 ölü

Esed rejimi Halep'te taziye çadırını vurdu: 20 ölü

Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

Rejim Halep'te taziye çadırını vurdu: '20 ölü'

Rejim Halep'te taziye çadırını vurdu: "20 ölü"

Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

Azerbaycan Ermenistan'ın İHA'sını düşürdü

Azerbaycan Ermenistan'ın İHA'sını düşürdü

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait insansız hava aracını düşürdüğü bildirildi.

Kurbanlık fiyatları açıklandı

Kurbanlık fiyatları açıklandı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl kurban döneminde hayvan fiyatlarının büyükbaşta 2 bin 850 lira ile 15 bin 200 lira arasında, küçükbaşta ise 450 lira ile bin 700 lira arasında değişeceğini söyledi.

Bank Asya’da alavere dalavere yapmışlar

Bank Asya’da alavere dalavere yapmışlar

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla Akfa Holding ve alt şirketleri ile Yeni Mağazacılık AŞ’ye düzenlenen operasyon kapsamında Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ile Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş’ında aralarında bulunduğu 4 şüphelinin tutuklanm

FETÖ şirketlerine özel vergi müfettişi

FETÖ şirketlerine özel vergi müfettişi

FET֒nün Maliye’deki yapılanmasının perde arkasında, kendisine destek veren şirketleri koruma amacı çıktı. FET֒ye destek veren şirketlere vergi cezası yazılmasın diye yine örgüte yakın müfettişlerin görevlendirildiği belirtildi.

Köprü bayramı

Köprü bayramı

Cuma gece yarısından itibaren ulaşıma açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü dün adeta bayram yerine döndü. Köprüye akın eden halk, selfie çekti, rahat geçişin keyfini sürdü.

Bakanlık’tan Fikirtepe’ye neşter

Bakanlık’tan Fikirtepe’ye neşter

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesi Fikirtepe’de sorunların çözümü için harekete geçtiklerini söyledi. Kimsenin mağduriyet yaşamayacağını kaydeden Özhaseki, Fikirtepe’nin 2 yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

Türkiye Varlık Fonu müthiş bir değer olacak

Türkiye Varlık Fonu müthiş bir değer olacak

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, yabancılara alternatif ürünler oluşturmamız gerektiğini ve bunun için Varlık Fonu’nun Türkiye için müthiş bir değer olacağını söyledi.

'Fuar, İzmir’e karşı görevimiz'

"Fuar, İzmir’e karşı görevimiz"

85. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ana sponsoru Folkart’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, herkesi fuara davet ederek, Folkart’ın, İzmir’den kazandıklarını, İzmir’e geri vermeyi bir görev olarak gördüğünü söyledi.

Türkiye'nin en büyük entegre projesi...

Türkiye'nin en büyük entegre projesi...

Güneydoğu Anadolu'daki 9 ilde tarımdan turizme kadar birçok sektöre doğrudan etki edecek olan Güneydoğu Anadolu Projesi'nde (GAP) sona yaklaşılması, bölge insanının umudu oluyor. 37 yılda 29 hükümet gören GAP'ın 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.

Mega projelerin önündeki en büyük engel kalkıyor

Mega projelerin önündeki en büyük engel kalkıyor

Mega projelerin önündeki en büyük engel olan finansman sorununun Türkiye Varlık Fonu ile giderilmesi hedeflenirken, fonun savunma, havacılık ve yazılım gibi alanlarda yerli şirketleri küresel bir oyuncu konumuna getirmesi bekleniyor.

Gişeler ASELSAN'a emanet

Gişeler ASELSAN'a emanet

Kuzey Marmara Otoyolu ve Avrupa’yı Anadolu’ya bağlayan 3. boğaz köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ücret toplama sistemi ASELSAN tarafından tesis edildi.

İşte Caner Erkin'in yeni takımı

İşte Caner Erkin'in yeni takımı

Beşiktaş ile Inter kulüpleri arasındaki bonservis krizi çözüldü ve Caner Erkin'in transferi mutlu sona ulaştı. Transferin bitmesinde Caner'in İtalyan ekibine rest çekmesi büyük rol oynadı.

Oğuzhan Özyakup, milli takım kadrosundan çıkarıldı

Oğuzhan Özyakup, milli takım kadrosundan çıkarıldı

Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçında sakatlanan siyah-beyazlı futbolcunun yerine, Galatasaraylı Tolga Ciğerci A Milli Takım kampına davet edildi.

Enesli Twente tutulmuyor

Enesli Twente tutulmuyor

Enes Ünal'ın forma giydiği FC Twente, Hollanda liginin 4. hafta maçında evinde ağırladığı Sparta Rotterdam'ı 3-1 mağlup etti.

Fenerbahçe'ye müthiş çalımcı

Fenerbahçe'ye müthiş çalımcı

Hollandalı hocanın takımda görmek istediği Jeremain Lens transferi mutlu sonla noktalandı. Müthiş çalımları, driplingleri ve asistleriyle tanınan yıldız Fenerli oluyor.

Galatasaray, forvette son virajda

Galatasaray, forvette son virajda

Galatasaray, sadece orta saha ve defansa değil, hücum hattına da mutlaka takviye gerçekleştirecek. Niasse ile yapılan görüşmelerde ciddi mesafe kat edilirken, Lorient forması giyen Benjamin Moukandjo yedekte tutuluyor.

Lionel Carole'e müthiş teklif

Lionel Carole'e müthiş teklif

Şansal Büyüka, Lionel Carole için Galatasaray'a 6-7 milyon euroluk bir teklif geldiğini ama kabul edilmediğini öne sürdü.

Adanaspor'un yeni teknik direktörü Krunoslav Jurcic

Adanaspor'un yeni teknik direktörü Krunoslav Jurcic

SPOR Toto Süper Lig'in ikinci haftasında Kasımpaşa ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Adanaspor'un yeni teknik direktörü Krunoslav Jurcic oldu.

'Hakem yüzde yüzlük iki penaltımızı vermedi'

"Hakem yüzde yüzlük iki penaltımızı vermedi"

Denizlispor Teknik Direktörü Selahattin Dervent, Adana Demirspor mağlubiyeti sonrası yaptığı açıklamada hakemi eleştirdi.

'Sezona 11-12 gün geç başlamanın sıkıntısını yaşıyoruz'

"Sezona 11-12 gün geç başlamanın sıkıntısını yaşıyoruz"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, 2-1 kazandıkları Denizlispor maçının ardından yaptığı basın toplantısında sezona geç başlamasın sıkıntısını yaşadıklarını, buna rağmen alınan galibiyetin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

'Duran toplarda girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik'

"Duran toplarda girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, "Rakibin bugün kazandığı oyunda, istediği strateji tuttu, biz istediğimiz stratej iyi sonuca çeviremedik" dedi.

Vekaletle kurban kestirmek isteyenlere alternatifler

Vekaletle kurban kestirmek isteyenlere alternatifler

Yardım alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, kurbanını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için 550 ila 790 lira fiyat aralığında seçenekler sunuyor.

Heykel sergisini selfie çekme alanına çevirdiler

Heykel sergisini selfie çekme alanına çevirdiler

İZMİR Enternasyonal Fuarı'ndaki Afrika Heykelleri Sergisi, fuar ziyaretçilerinin selfie ve anı fotoğrafı çektirme yeri oldu.

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara ve bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısında bulundu.

İskoç Lordu'nun mega yatı 'Sea Walk' Marmaris'te

İskoç Lordu'nun mega yatı "Sea Walk" Marmaris'te

İskoç Lordu İrwine Laidlaw'ın ultra lüks yatı 'Sea Walk', Muğla'nın Marmaris ilçesine demirledi.

9 gün tatil turizm sektörünü canlandırdı

9 gün tatil turizm sektörünü canlandırdı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasıyla birlikte, pek çok kişiyi tatlı bir tatil telaşı aldı.

İstanbul'un en büyük kurban satış ve kesim merkezi!

İstanbul'un en büyük kurban satış ve kesim merkezi!

Sultangazi Belediyesi, İstanbul’un en büyük Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni bu yıl da hizmete sunuyor. 220 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezde 700 çadır kuruldu. Anadolu’nun değişik bölgelerinden gelen kurbanlıklar burada satışa sunulacak.

Körfez’de “Angus” operasyonu

Körfez’de “Angus” operasyonu

Körfez sularında Angus cinsi bir sığır gören İzmirliler gözlerine inanamadı. İhbarı alan AKS 110 ekipleri hızla müdahale ederek Singapur’dan İzmir Limanı’na gelen gemiden denize düşen hayvanı boğulmadan son anda kurtarıldı.

Sınır ötesine 10 bin kişilik sıcak yemek

Sınır ötesine 10 bin kişilik sıcak yemek

Kilis İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesine günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ve 60 bin ekmek gönderiliyor.

Güneşe en yakın gezegen bulundu

Güneşe en yakın gezegen bulundu

Bilim adamları, Güneş Sistemi'ne en yakın yıldız Proxima Centauri'nin yörüngesinde dünyaya benzeyen bir gezegen buldu.

TEM Otoyolu'nu kullananlar dikkat!

TEM Otoyolu'nu kullananlar dikkat!

TEM Otoyolu Bolu mevkisinde İstanbul istikametinin 5, Ankara istikametinin 2 ve Bolu Doğu Kavşağının 3 gün ulaşıma kapatılacağı belirtildi.