Bir arabada 12 kişi geldiği İstanbul’da 1 milyar liralık projeye imza atıyor

Mutki Aşireti lideri ve işadamı Muhsin Bayrak hain örgütün gerçek yüzünü anlattı: “PKK, Kürtlerin hakkını savunmuyor. Barikatlar kurup, evimin altına bomba döşeyerek mi benim hakkımı savunuyorsun. Biz böyle bir hak savunma istemiyoruz. Servetimi hibe etmeye razıyım. Yeter ki ülkemiz huzura kavuşsun.

  • Kaan Zenginli

Türkiye’nin en büyük aşiretlerinden Mutki aşiretinin lideri, işadamı Muhsin Bayrak bu hafta Patron Katı’nın konuğu oldu. 500 bin kişiden oluşan ve 250 yıldır bölgede yaşayan bu büyük ailenin başında bulunan Muhsin Bayrak ile iş hayatını, aşiretinin kurumsallaşma çalışmalarını ve en önemlisi doğuda yaşanan terörü konuştuk. Bitlis’te onlarca köyün ağasıydı babası... 1990’lı yıllarda doğuda yaşanan terör sebebiyle köylerinden göç etmek zorunda bırakıldı. 12 kişi stationwagon bir arabanın içinde üst üste geldiği İstanbul’da inşaatlarda bile çalıştı. İşleri iyi gitti o dönemde. Kendi binalarını yaptılar ailece. İnşaat, otomotiv, matbaa, enerji derken bugün AB Grup Holding’in çatısı altında 10’dan fazla şirket bulunuyor. Bayrak’ın hikayesini ve terörün hayatına etkilerini kendi ağzından dinledik: 

ZORUNLU GÖÇ ETTİK

“1975 yılında Bitlis’in merkeze bağlı Mutki bölgesinde Direktaşı köyünde doğdum. Ailemiz Türkiye’nin en büyük aşiretlerinin başında geliyor. Mutki aşireti diye geçer adımız. Bende bu aşiretin başında yer alıyorum. 500 binden fazla nüfusumuz var. Türkiye’nin her yerine yayılmış durumdayız. 250 yıldır bu ailenin başındayız. Bitlis’ten İstanbul’a geliş hikayemiz oldukça dramatik oldu. 1990’lı yıllarda bölgede terör iyice arttı. Yaşımı büyütüp askere gittim. Geldikten sonra şehirlerarası otobüslerimiz vardı, onları sattık. Teröründe artmasıyla bizim oralarda topraklarımız para etmemeye başladı. Cepten yeme dönemine girdik. Ardından terör sebebiyle köyümüzden göç etmek zorunda kaldık. İstanbul’a 12 nüfus bir stationwagon arabanın içinde üstüste geldik. Geri kalan nüfusumuz da eşyalarımızla birlikte kamyon kasasının içinde geldi. İstanbul bizim için kapalı kutuydu. Burada inşaatlarda çalıştık. Düşünün ağa çocuğusunuz kaç tane köyünüz var, ülkende zorunlu bir göçe mecbur bırakılıyorsun. İlk inşaatımızı Gaziosmanpaşa’da yaptık. Sonra devamı geldi. 1999 yılına kadar ciddi iş yaptık. Oto Center’da bir dükkan aldık ve otomotiv sektörüne geçtik. Oranın kurucusuyum. Matbaa işine girdik, kozmetik işi yaptık. Enerji sektörüne girdik. Şu an AB Grup Holding çatısı altında 10’a yakın şirket var. 200’ün üzerinde inşaat projesi yaptık. Mevcut Nişantası, Güneşli ve Eyüp’te projelerimiz devam ediyor. Ayrıca Bodrum’da bir projemiz var. En önemlisi Basın Ekspress’teki Bayrak Towers projesi. Bizim Basın Ekspress’teki projemizin büyüklüğü 74 dönüm. 1 milyar liranın üzerinde yatırım rakamı var. Newyork’ta Türk mimarlara çizdirdik projeyi. 1.600 daire olacak. Altında da cadde mağazalar olacak. AVM ama cadde konseptinde. Resmi işlemlerin bitmesini bekliyoruz. Muhtemelen haziran ayından sonra başlamayı planlıyoruz.”

-  Büyük bir aşiretin başındasınız, bu yapıyı nasıl kurumsallaştırdınız?

Doğu’daki aşiret kültürünü hepimiz biliriz. Feodal bir yapısı vardır. Ben o feodal yapıyı yıktım. Ben değil biz dedim. Eğitimin gelişmesine odaklandım. Ekonominin gelişmesine odaklandım. Biz gençlerimize sahip çıkmazsak terör örgütü gelip onlara sahip çıkıp kullanır. Türkiye’deki gençlerin hepsi pırıl pırıl. Eğitimleri için onlara destek oldum. Akrabalarımın da desteğiyle bugün büyük bir şirket haline geldik.

-  Doğu’nun en büyük işadamlarından birisiniz. Bölgedeki terör olaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu vatan, bu devlet bu ülke bizimdir. 1990’lardan sonra bu ülkede biz doğulu ya da Kürt olduğumuz için dışlanmadık. AK Parti’nin gelmesiyle 1990’lardaki karanlık yıllar bertaraf edildi. Barış Süreci mesela çok kıymetli bir olaydı.. Bunların kıymetini bilmediler. PKK’nın bölgede destekçisi, halk adına söylüyorum, yüzde 5 bile değil. Örgüte katılanların birçoğu mecbur bırakılmış. Biz sorunun çözümünden yanayız. Biz işadamıyız. Ben devletimizin her zaman güçlü olmasından yanayım. Devlet her zaman 18 yaşında olmak zorundadır.

Muhsin Bayrak’ın Bitlis Mutki bölgesindeki ilk doğduğu ev...  

Diğeri ise Güneşli’de yapılan AB Yaşam evleri (sağda)

ÖRGÜT KÜRTLER’İN HAKKINI SAVUNMUYOR DERDİ BAŞKA...

- Türkiye üzerinde oynayan oyunu nasıl görüyorsunuz?

Bu örgüt artık bu şiddetten vazgeçmesi gerekiyor. Biz Türkiye bayrağı altında kardeş bir toplumuz. Kürtler’in yüzde 95’i bölünmeyi istemiyor. PKK kürtlerin hakkını savunmuyor. Dış güçlerin kirli oyunlarına gelmekten doğu halkının vazgeçmesi gerekiyor. Örgütün en büyük destekçisi Türkiye’nin büyümesini istemeyen dış güçler.

BEN SERVETİMİ HİBE ETMEYE HAZIRIM

- Nasıl çözülecek?

Çözüm sürecine yeniden dönülebilir. Örgüt silahları betona gömmeli. Doğu ve Güneydoğu’daki kanaat önderleri bu işe el atmalı. Ne gerekiyorsa ben yapmaya hazırım. Ben servetimi bile hibe etmeye razıyım. Yeter ki bizim ülkemiz huzura kavuşsun. Bu vatan hepimizin, paranın pulun hiçbir kıymeti yok. Hadi git Suriye’nin hepsi senindir şimdi, git paranı orada ye... Nerede yiyeceksin. Vatanı olmayan ne namusuna, ne dinine ne kendine sahip çıkabilir.

EVİMİN ALTINA BOMBA DÖŞEYEREK KİMİN HAKKINI SAVUNUYORSUN

-  Örgütün eylemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Devlet Kürtler’i kucaklayacak ve yanına alacak, biz süper bir güç olacağız. Herkesin gözü bu ülkede. Biz birbirimizi yemekten vazgeçmeliyiz. Sen kimin hakkını savunuyorsun. Barikatlar kuruyorsun. Bomba döşüyorsun benim evimin altında. Biz böyle bir hak savunma istemiyoruz. Gidiyorsun benim oğlum, kardeşim asker onu öldürüyorsun. Benim akrabalarımın yol yapımında kullandıkları tüm iş makinelerini yaktılar. Neden... Köylere yol yapıyor bu adam. Devlet yatırım yapıyor, onlar gidip yağmalıyor. Hastaneler, havalimanları, barajlar yapılıyor bunlara saldırılıyor. Bunlar oradaki insanlar için yapılıyor.

BİR MİLLETVEKİLİ O CENAZEYE GİTMEMELİ

- Terörist cenazesine giden HDP milletvekili...?

Canlı bombanın cenazesine bir milletvekilinin gitmesi doğru değil. Evet doğuda böyle bir gelenek var. Ama yolunu değiştireceksin gerekirse. Türkiye’nin kalbine bomba koymuş birinin cenazesine bir siyasi aktör gitmemeli.

ÇÖZÜM SÜRECİNİN KIYMETİNİ BİLEMEDİLER

- Çözüm Süreci’ne nasıl bakıyorsunuz?

Çözüm Süreci Cumhuriyet’ten bu yana Türkiye’ye verilen en büyük şans ve en büyük nimetti. Recep Tayyip Erdoğan bu ülke için büyük bir şans. Bu işin mimarıdır. Umarım en kısa zamanda yeninden eskisi gibi aynı sürece dönülecek. Bu ülkede yaşayan herkesin barışa ihtiyacı var. Siyaset yolu açık, herkes kendini ifade edebiliyor. Böyle özgür bir ülkede yaşıyoruz. Kürt gençleri kandırılıyor.

DIŞ GÜÇLERİN OYUNUNA GELMEMELİYİZ

- HDP ve PKK ne istiyor?

Örgüt veya HDP ne istediğini bilmiyor. Sistem içinde güçlenin. Siyaset yolu da açık. Sizin çocuklarınız poliste olabiliyor, başbakanda. Anayasa’da bir ayrım yok. Biz Suriye’deki Kürtler gibi değiliz ki, oradakilerin kimlikleri yok. Okuyup doktor olabiliyor ama kimliği olmadığı için mesleğini yapamıyor. Rojova denilen yerde 6-7 milyon kürdün kimliği yok. Türkiye’de öyle birşey yok ki...

 

 

Haber Turu

Korku dolu anlar! Seyir halindeki yolcu otobüsü alev aldı

Korku dolu anlar! Seyir halindeki yolcu otobüsü alev aldı

Karabük’ün Eskipazar ilçesinde, içerisinde 28 yolcusuyla seyir halinde olan yolcu otobüsü alev aldı. Şoförün yangını kısa sürede fark ederek yolcuları otobüsten tahliye etmesi olası bir faciayı önledi.

Uşak'ta FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Uşak'ta FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Uşak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 12 polis gözaltına alındı.

FETÖ'cü 'Adil Öksüz'ün yeri tespit edildi' iddiası

FETÖ'cü "Adil Öksüz'ün yeri tespit edildi" iddiası

FETÖ'nün firari 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün yerinin tespit edildiği iddia edildi. Öksüz'ün Sakarya ili sınırları içerisinde olduğu öne sürüldü.

'Türkiye'de yaşayan bazı Suriyeliler dönmeye başladı'

'Türkiye'de yaşayan bazı Suriyeliler dönmeye başladı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, "Türkiye'de yaşayan bazı Suriyeliler, operasyonun (Fırat Kalkanı Harekatı) ardından güvenli olan bölgelere dönmeye başladı." dedi.

'YPG, PKK'dan ayrı' safsatalarına cevap niteliğinde görüntüler

'YPG, PKK'dan ayrı' safsatalarına cevap niteliğinde görüntüler

TSK Suriye'nin Türkiye sınırındaki terör tehditlerine yönelik hava saldırısında imha edilen PYD/PKK karargahlarında etkisiz hale gelen militanların arasında Türkiye doğumlular dikkati çekti.

Erzincan'da arazide çıkan yangın söndürülemiyor

Erzincan'da arazide çıkan yangın söndürülemiyor

Üzümlü ilçesinin Bağlar köyünde çıkan, çevredeki bağlar ve ekili arazilere sirayet eden yangın, söndürülmeye çalışılıyor.

Alev topuna dönen otomobilden son anda kurtuldular

Alev topuna dönen otomobilden son anda kurtuldular

Manisa - İzmir yolu üzerinde tatilden dönen 4 kişilik bir aile, seyir halindeyken aniden yanmaya başlayan otomobilden son anda kendilerini dışarı atarak yanmaktan kurtuldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde trafik yoğunluğu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde trafik yoğunluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne ilgi gösteren vatandaşlar trafik yoğunluğu oluşturdu.

260 metreden serbest atlayış

260 metreden serbest atlayış

Rize’de 8. Çay ve Yaz Sporları Festivali kapsamında ’1. Hedef Paraşütü Yarışması’ düzenlendi. Paraşütçüler hedefe en yakın noktaya konmak için birbirleriyle yarışırken gösteri uçuşu yapan paraşütçü Cengiz Koçak 260 metre yükseklikten serbest atlayış yaptı.

'Che denen eşkıya benim gencimin...'

"Che denen eşkıya benim gencimin..."

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türk gençlerine kendi tarihimizin anlatılarak sevdirilmesi gerektiğini söyledi

Viyana havalimanında 'teknik arıza' kaosu

Viyana havalimanında "teknik arıza" kaosu

Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Uluslararası Schwechat Havalimanı’nda yaşanan teknik arızadan dolayı çok sayıda uçuşun iptal edilmesi kaosa neden oldu.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov hastaneye kaldırıldı

Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov hastaneye kaldırıldı

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un sağlık sorunlarından dolayı hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Norveç'te Türkler darbe ve teröre karşı yürüdü

Norveç'te Türkler darbe ve teröre karşı yürüdü

Norveç'te yaşayan Türkler, başkent Oslo'da düzenledikleri yürüyüşle hem darbe girişimini protesto etti hem de terör örgütlerine tepki gösterdi.

Merkel'den dikkat çeken yorum: Bizim ordumuz meclisi bombalasa...

Merkel'den dikkat çeken yorum: Bizim ordumuz meclisi bombalasa...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınamalarının doğru ve önemli olduğunu söyledi.

Calais'teki sığınmacı sayısı 10 bine yaklaştı

Calais'teki sığınmacı sayısı 10 bine yaklaştı

Fransa'da Manş Denizi kıyısındaki Calais kentindeki sığınmacı sayısının 10 bine yaklaştığı bildirildi.

Gayriresmi iade ziyareti

Gayriresmi iade ziyareti

Türk ve Yunan Dışişleri Bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ile Nikos Kocias Girit Adası’nda gayriresmi bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede FET֒nün darbe girişimi ve kaçak 8 darbecinin iade süreci ele alındı.

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırına roket düştü: 2 çocuk hayatını kaybetti

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırına roket düştü: 2 çocuk hayatını kaybetti

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki Necran kentine roket düşmesi sonucu aynı aileden iki çocuğun hayatını kaybettiği, 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

DAEŞ ağır darbe aldı: 700 ölü

DAEŞ ağır darbe aldı: 700 ölü

Musul'a bağlı Kayyara nahiyesinin kurtarılması operasyonunda 700 DAEŞ militanının öldürüldüğü ve örgütün mali açıdan ağır bir darbe aldığı belirtildi.

Almanya'dan çarpıcı '15 Temmuz' itirafı

Almanya'dan çarpıcı "15 Temmuz" itirafı

Almanya Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sigmar Gabriel, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Türkiye'ye destek için daha hızlı gidilmesi gerektiğini söyledi.

Sıfır noktasında patlama sesleri

Sıfır noktasında patlama sesleri

Cerablus'ta DAEŞ terör örgütüne yönelik başlatılan harekatın 5'inci gününde sınırın Suriye tarafında patlama ve çatışma sesleri zaman zaman Karkamış'tan hissedildi.

Fon 3 yılda 100 milyar

Fon 3 yılda 100 milyar

Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez, otomatik BES sisteminin büyük bir fırsat olduğunu belirterek “Fon büyüklüğünün, otomatik katılımın da hızlandırıcı etkisiyle, 3 yıl içerisinde 100 milyar Türk lirasını aşması öngörülüyor” dedi.

Kamu’da  ‘FG plaka’ için 300 TL alarmı

Kamu’da ‘FG plaka’ için 300 TL alarmı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşısı Fetullah Gülen’in isim ve soy ismini çağrıştırdığı gerekçesiyle ‘FG’ harf grubu plakalarının değiştirilmesine yönelik çalışmanın ardından kamuda alarm verildi.

Rusya’ya meyve-sebze ihracatı yeniden başlıyor

Rusya’ya meyve-sebze ihracatı yeniden başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Rusya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerde yeni olumlu bir döneme girildiğini belirterek, bu ülkeye kısa sürede yoğun şekilde tarım ürünleri ihracatının başlayacağını bildirdi.

Paralel’in bir arsası 200 milyon dolar çıktı

Paralel’in bir arsası 200 milyon dolar çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul’da şehit olan Ali Murat Kocatürk’ün Kayseri’nin Develi İlçesi’nde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, FET֒nün el konulan mallarına ilişkin bilgi verdi.

FET֒nün hileli borç oyunu bozuldu

FET֒nün hileli borç oyunu bozuldu

FET֒nün Pensilvanya’ya para transferi için kullandığı yeni bir oyunu daha bozuldu. Bakanlık, FETÖ şirketlerinin aralarında yurtdışına para aktarmak için kullandıkları gerçek olmayan borçlanma operasyonu farkederek el konulan şirketlerin borçlarını üstlenmedi.

Şirketlere yapılan siber saldırılara Türk kalkanı

Şirketlere yapılan siber saldırılara Türk kalkanı

Yüzde 100 yerli yatırım olan Clonera, son zamanlarda sıkça artan siber saldırılara karşı Türk şirketlerini koruyor. Siber saldırıya uğrayan bir şirket 5 yıl içinde batıyor. Bu saldırıların maliyeti büyük şirketlerde 2.5 milyon doları geçiyor. Clonera’nın patronu Evren Ballı, bu hizmeti ayda 129 dolara verdiklerini belirterek “Şirketler

Küçükbaş 450 Büyükbaş 2.850 TL ‘den başlıyor

Küçükbaş 450 Büyükbaş 2.850 TL ‘den başlıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, illere ve kilosuna göre farklılık göstermekle birlikte kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Kurbanlıklar büyükbaşta 2 bin 850 lira ile 15 bin 200 lira, küçükbaşta ise 450 lira ile bin 700 lira arasında satılıyor.

Orta Anadolu'ya 35 milyarlık dev proje

Orta Anadolu'ya 35 milyarlık dev proje

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Orta Anadolu Bölgesi'ne 35 milyar TL'lik 3 bin 306 tesisten oluşacak yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Eroğlu, "Güneydoğu Anadolu'da GAP projesi var. Orta Anadolu'da da 35 milyarlık 3 bin 306 tesisi tamamlayacağız" dedi.

Kurbanlık fiyatları açıklandı

Kurbanlık fiyatları açıklandı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl kurban döneminde hayvan fiyatlarının büyükbaşta 2 bin 850 lira ile 15 bin 200 lira arasında, küçükbaşta ise 450 lira ile bin 700 lira arasında değişeceğini söyledi.

Bank Asya’da alavere dalavere yapmışlar

Bank Asya’da alavere dalavere yapmışlar

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla Akfa Holding ve alt şirketleri ile Yeni Mağazacılık AŞ’ye düzenlenen operasyon kapsamında Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ile Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş’ında aralarında bulunduğu 4 şüphelinin tutuklanm

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'a anlamlı ziyaret

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'a anlamlı ziyaret

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşların yakınları ve gaziler, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı kulüp merkezinde ziyaret etti.

Timsah Arena'da tarihi rekor

Timsah Arena'da tarihi rekor

Bursaspor, Başakşehir maçında tarihi bir rekora imza attı. Yeşil-beyazlı takım tarihinde ilk kez kendi evinde yaklaşık 35 bin taraftar karşısında bir müsabakaya çıkmış oldu.

Sivasspor Mersin İdmanyurdu'na patladı

Sivasspor Mersin İdmanyurdu'na patladı

TFF 1. Lig'in 2. haftasında Sivasspor, sahasında Mersin İdmanyurdu'nu 6-0 yendi.

Timsah evinde Başakşehir'e teslim oldu

Timsah evinde Başakşehir'e teslim oldu

Spor Toto Süper Lig 2. hafta mücadelesinde Bursaspor sahasında Medipol Başakşehir2i konuk etti. İstanbul ekibi karşılaşmayı Mossoro ve Mustafa Pektemek'in attığı gollerle 2-0 kazandı.

Beşiktaş'tan 'Oğuzhan' açıklaması!

Beşiktaş'tan "Oğuzhan" açıklaması!

Beşiktaş Kulübü resmi internet sitesinden Konyaspor maçında sakatlanan Oğuzhan Özyakup için açıklama yaptı.

Kadıköy'de nefes kesen maç... 6 gol, 1 kırmızı kart

Kadıköy'de nefes kesen maç... 6 gol, 1 kırmızı kart

Spor Toto Süper Lig 2. hafta maçlarında Fenerbahçe, evinde Kayserispor'u konuk etti. Başakşehir karşısında yenilen sarı-lacivertlilere bir darbe de Kayseri ekibinden geldi. Fenerbahçe Alper Potuk'un son dakika golüyle 1 puana razı oldu.

Trabzonspor taraftarlarından şehit ailelerine destek

Trabzonspor taraftarlarından şehit ailelerine destek

Trabzon’da geliri şehit ailelerine bağışlanmak üzere Akçaabat Fatih Stadı’nda gösteri maçı düzenlendi.

Dev transfer açıklandı

Dev transfer açıklandı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Inter, Portekizli futbolcu Joao Mario'yu kadrosuna kattı.

Galatasaray'ın yeni transferi İstanbul'da

Galatasaray'ın yeni transferi İstanbul'da

Galatasaray'ın prensip anlaşmasına vardığı Newcastle United'ın orta saha oyuncusu Cheick Tiote, İstanbul'a geldi

Rosberg'den sezonun 6. zaferi

Rosberg'den sezonun 6. zaferi

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 13. yarışı Belçika Grand Prix'sinde birinciliğe ulaşan Mercedes'in Alman pilotu Nico Rosberg, sezonun 6. galibiyetini elde etti.

Feridun Düzağaç'tan 'Yenikapı ruhu'na övgü

Feridun Düzağaç'tan "Yenikapı ruhu"na övgü

Söz yazarı, besteci ve yorumcu Feridun Düzağaç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FÖTE) darbe girişiminin ardından siyasi kanatta oluşan birlik duygusunun topluma iyi geldiğini söyledi.

Vekaletle kurban kestirmek isteyenlere alternatifler

Vekaletle kurban kestirmek isteyenlere alternatifler

Yardım alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, kurbanını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için 550 ila 790 lira fiyat aralığında seçenekler sunuyor.

Heykel sergisini selfie çekme alanına çevirdiler

Heykel sergisini selfie çekme alanına çevirdiler

İZMİR Enternasyonal Fuarı'ndaki Afrika Heykelleri Sergisi, fuar ziyaretçilerinin selfie ve anı fotoğrafı çektirme yeri oldu.

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara ve bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısında bulundu.

İskoç Lordu'nun mega yatı 'Sea Walk' Marmaris'te

İskoç Lordu'nun mega yatı "Sea Walk" Marmaris'te

İskoç Lordu İrwine Laidlaw'ın ultra lüks yatı 'Sea Walk', Muğla'nın Marmaris ilçesine demirledi.

9 gün tatil turizm sektörünü canlandırdı

9 gün tatil turizm sektörünü canlandırdı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasıyla birlikte, pek çok kişiyi tatlı bir tatil telaşı aldı.

İstanbul'un en büyük kurban satış ve kesim merkezi!

İstanbul'un en büyük kurban satış ve kesim merkezi!

Sultangazi Belediyesi, İstanbul’un en büyük Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni bu yıl da hizmete sunuyor. 220 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezde 700 çadır kuruldu. Anadolu’nun değişik bölgelerinden gelen kurbanlıklar burada satışa sunulacak.

Körfez’de “Angus” operasyonu

Körfez’de “Angus” operasyonu

Körfez sularında Angus cinsi bir sığır gören İzmirliler gözlerine inanamadı. İhbarı alan AKS 110 ekipleri hızla müdahale ederek Singapur’dan İzmir Limanı’na gelen gemiden denize düşen hayvanı boğulmadan son anda kurtarıldı.

Sınır ötesine 10 bin kişilik sıcak yemek

Sınır ötesine 10 bin kişilik sıcak yemek

Kilis İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesine günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ve 60 bin ekmek gönderiliyor.

Güneşe en yakın gezegen bulundu

Güneşe en yakın gezegen bulundu

Bilim adamları, Güneş Sistemi'ne en yakın yıldız Proxima Centauri'nin yörüngesinde dünyaya benzeyen bir gezegen buldu.