Kelebeğin Rüyası, şairin dünyasını değiştirir mi?

Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı Kelebeğin Rüyası filmi şiire dahil olan şairin hayatını, ilk kez filme de dahil ediyor. Peki film için şairler ne diyor?

  • Neziha Çakıroğlu

Bugünlerde vizyonda olan Kelebeğin Rüyası filmi sadece sinemaseverlerin değil; edebiyat çevrelerinin de ilgisini çekiyor. Çünkü film iki genç şair, Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip ile 'Şiirin şiirini yazan adam' olarak anılan Behçet Necatigil'i anlatıyor. Zaman zaman öldü mü tartışmasıyla gündeme gelen şiir, bu sefer kendisi de şair olan Yılmaz Erdoğan'ın çabasıyla beyazperdeye taşınıyor. Sinema aracılığıyla pek çok hayata tanıklık eden seyircinin dikkati, bu kez şairlerin dünyasına çekiliyor. Peki söz konusu hikaye toplumdaki şair ve şiir algısını ne ölçüde etkileyebilir? Bir film, bu anlamda nasıl bir güce sahiptir. Kelebeğin Rüyası şairin dünyasını değiştirir mi? İşte bazı şairlerin konuya ilişkin görüşleri:

Türkiye'de şiiri canlandırmak çok zor

Adnan Özer: Ölü Ozanlar Derneği filminin durumuna benziyor bu film. O zamanlar, şiir canlandı, insanın duyguları ölmez, diye bir sürü şey söylenmişti. İnsanlar ikiyüzlüdür bu gibi konularda toplumlar eğlenceyi sever. Şiir gibi, özgürlük gibi idealler ve estetiğe karşı ikiyüzlüdür insan. Daha önce yapılan Babam ve Oğlum filminde de bir duygu seli olmuştu. Ama hayata ne kadar yansımıştı. Şiir bundan ne kadar nasibini alacak. Türkiye’de şiiri canlandırmak çok çok zor bir şey. Yaklaşık kırk elli yıldır şiir amatörlerin elinde.Neden böyle? Çünkü üniversitelerimiz modern ve daha güncel Türk şiiri için çalışma yapmadı. Bunda muhafazakar kesimin büyük suçu var süreci durdurdular. Solcu kesimin de suçu var; onlar da ciddi ciddi araştırmalar yapmadılar. Bu kesimlerden şiir canlanıyor diye şeyler duyacaksınız bir yıl sonra hiçbir şey kalmayacak. Bugünlerde herkes Cemal Süreya diyor ya; Cemal Süreya’nın 17 yıl kitabı basılmadı bu ülkede. Bunu da biliyorlar mı? Şiiri hatırlamak için bir film mi olması gerekir. Yine de; Yılmaz Erdoğan'ı her şey bir yana tebrik ediyorum. Şair olduğu için bu filmi yaptı o. Bu ilgiyi dolduracak bir şiir kültürümüz yok. O yüzden yaratacağı etkinin gelip geçici olduğunu düşünüyorum.

Bu tarz filmlerin çekilmesi şiire hiçbir şey kazandırmaz!

Ahmet Telli: Kahramanı şiir olan o kadar roman öykü var ki. Şairlerin konu edildiği filmler de var ama şuanda çıkaramam. Bu tarz filmlerin çekilmiş olması şiire hiçbir şey kazandırmaz. Şairin hayatı, dünya görüşü, yazdıkları, bir film, roman ararcılığıyla, toplumda dikkat noktası oluşturmaz. Çünkü şiir popüler olmayı reddeder. Doğasına da aykırıdır. Ama Behçet Necatigil gibi saygın bir ismin bir sinemada yer alması güzel bir şey. Bu, o filmi yapanları takdir etmeyi gerektirir.

Film yayın dünyasını hareketlendirdi

Metin Celal:
Son dönemde televizyon dizilerinin klasiklerin satışları üzerinde etkili olduğunu gördük. Tahmin ediyorum ki Yılmaz Erdoğan’ın filmini seyreden çok olacaktır. O anlamda da Muzaffer Tayip ile Rüştü Onur’un şiirlerine bir ilgi doğacaktır. Zaten onların eserleri hayatları mektuplarıyla ilgili de yayınevleri yeni yeni kitaplar çıkardı bu film vesilesiyle. Sel, Yapı Kredi, Kaynak yayınları yeni kitaplar bastılar. Sel Yayınları'ndan Salah Birsel’in Rüştü Onur üzerine bir incelemesi, şiirleri, mektupları çıktı. Kaynak’tan Rüştü Onur’un mektupları var Yapı Kredi’den de Muzaffer Tayyip’in şiir kitabı çıkmak üzere. Kelebeğin Rüyası filmini ben henüz görmedim. Güzel bir film ise ilgi göreceğini düşünüyorum. Yılmaz Erdoğan’ın da şöyle bir fonksiyonu var: Hatırlarsanız zamanında kasetin içinde tek bir şiir okumuştu ve o kaset satış rekorları kırmıştı. Umarım o etki film için de geçerli olur.
'Şaire olan ilgi toplumun suçluluğunun dışa vurumu'

Ne oldu da şairler bu kadar revaçta oldu

Bahadır Bayrıl: Ne oldu da şairler bu kadar revaçta oldu. Şaire olan ilgi biraz da toplumun suçluluğunun dışa vurumu. Şöyle kabaca bir etrafımıza bakalım; bir film; Kelebeğin Rüyası (üç şair, Necatigil, Onur ve Uslu) , bir belgesel; Şairin Ölümü ( Elif Ergezen, Laz Şair Hasan Elimişi’nin hayatı) bir başyapıt; Broch Vergilus’un Ölümü, bir roman daha Michel Del Castello Şairin Ölümü, eski bir resim, Cihat Burak’ın Şair’in Ölümü tablosu (Nazım Hikmet), Lermantov’un Puşkin için yazdığı şiirin adını taşıyan bir kitap; Şairin Ölümü ve son olarak da gerçekten çok ilginç bir kitap Tırnak İçinde Ölüm (Modern Şairle İlgili Kültürel Mitler) ile Svetlana Boym... Liste daha da uzayıp gidebilecek nitelikte. Fakat soru şu; neden bütün bunlar birbirine yakın bir zaman aralığında neredeyse üstümüze adeta yağmaktadır? Tesadüf mü? Yoksa bütün bunların zamanın ruhuyla olgusal olarak bağlantıları mı var?
Batı tarzında modernlik bir rasyonelleşme ile yani akılcılaştırarak dünyevileşme, artık neredeyse klişe haline gelen deyişle “ dünyanın büyüsünden arındırılması” ile mümkündü. Geleneksel toplumlar “mitik aklın” araçları ve geleneklerin etkisiyle düşünebiliyordu. Modern toplum ise, rasyonel aklın araç ve gereçleriyle.
Şairin ölümü bütün bu kargaşa içinde ne anlama geliyor o halde?

Modern zamanlarda şairin tanınması için şiirden başka enstrümanlara ihtiyaç var

Hüseyin Akın:
Kelebeğin Rüyası filmi sinema-edebiyat ilişkisi açısından olumlu, iyi bir örnek sayılabilir. İnce hastalık olarak anılan veremden, genç yaşta hayata veda eden iki şairin (Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu) Zonguldak’ta geçen hayatlarını acı tatlı yanlarıyla sinemaya uyarlanması şiirden hikayeye, hikayeden sinema sahnesine geçişliliğin başarılı bir örneğidir. Görüntünün söz üzerinde hakimiyet kurduğu modern zamanlarda şairin tanınması için ne yazık ki şiirden başka enstrümanlara ihtiyaç duyuluyor. Sinema büyük bir bölümü izleyici olan kitle ile şiir arasındaki ilişkiyi şiirden olmasa da şairden yola çıkarak tesis edebilir. Şairler hayatın hiç bir döneminde manşete çekilen, gündemi belirleyen bir pozisyonda olmamışlardır. Zaten içinde yaşadığız piyasalaşan hayat buna kolay kolay müsade etmiyor..Bir kere şair kendi içine kapanan tarafıyla görünürlülüğünü kamufle ediyor. Yazı yoluyla kurmuş olduğu hayatından dışarı sızanlar ise kalabalıklarca görünmüyor ya da görmezden geliniyor. Bu çok yönlü görünmezlik ve bilinmezlik sinema ve anlatı yönünden şairi her zamankinden daha çok gizemli ve sinematografik kılmaktadır. Bu filmden bir kez daha anlıyoruz ki şairin hayatı sadece şiire dahil değil aynı zamanda hikayeye ve filme de dahil. Şiirin geniş zamanlı hatırlatıcılık özelliğiyle sinemanın anlık yoğunluklu tesirini birleştirdiğimizde Kelebeğin Rüyası filminin izleyiciyi perdeden kayıp giden bitimsiz duyarlıklara sevk edeceğini umabiliriz. Dün Orhan Veli'nin kalemiyle çektiği ("Siyah akar Zonguldak'ın deresi/ Yüz karası değil kömür karası/Böyle kazanılır ekmek parası") Zonguldak ve maden fotoğrafı solgun yüzüyle unutuşun rengini alırken Kelebeğin Rüyası filminde en canlı renklerle hafızaya kanat çırpıyor. Şiir de olsa film de, değişmeyen tek gerçek şu ki şairler bu dünyada ancak üzüldükçe ve öldükçe yaşıyorlar.

 

Haber Turu

Mete Yarar: Bana kurulan bir tuzaktı

Mete Yarar: Bana kurulan bir tuzaktı

Öğle saatlerinde Kadıköy Bağdat Caddesi'nde silahlı saldırıya uğrayan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar emniyetteki ifadesinin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Yaklaşık 3 saat emniyette kalan Yarar, saldırıyı beklediğini belirterek, "Açık ve net söylüyorum. Büyün televizyon programlarında söylediğim bir şey vardı; itibar suikastına uğrama

 AK Parti'den ihraç edilen Aşkale Belediye Başkanı Başaran'ın yerine o isim seçildi

AK Parti'den ihraç edilen Aşkale Belediye Başkanı Başaran'ın yerine o isim seçildi

Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmada tutuklanan Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran'ın yerine yardımcısı Şenol Polat seçildi.

Mete Yarar: Beni susturamazsınız

Mete Yarar: Beni susturamazsınız

Kadıköy Suadiye’de iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan güvenlik uzmanı Mete Yarar, Twitter sayfasından açıklamalarda bulundu.

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'dan 30 Ağustos mesajı

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'dan 30 Ağustos mesajı

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'dan 30 Ağustos mesajı: TSK gücünden hiçbir şey kaybetmedi. Hainler temizlendikçe daha güçlü olacağız. TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'nda gücünü gösterdi.

TSK'dan 'Fırat Kalkanı' açıklaması

TSK'dan 'Fırat Kalkanı' açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetlerince koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla başlatılan "Fırat Kalkanı Harekatı" kapsamında son 24 saatte Cerablus ve civarındaki bölgede, teröristlere ait olduğu belirlenen 20 hedefin Fırtına obüsleriyle 61 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu bildirildi.

Şoförün gurur mücadelesi zaferle sonuçlandı

Şoförün gurur mücadelesi zaferle sonuçlandı

Antalya’da seferi bittikten sonra yolcu indirirken otobüse binmek isteyen bir kadın yolcuya söylediği "Eve gidiyorum, işim bitti" sözleri yanlış anlaşılıp sosyal medyada paylaşılması üzerine işine son verilen 25 yıllık şoför Ethem Demir'in yapılan incelemede haklı olduğu anlaşıldı. Demir, Büyükşehir Belediyesi'nin de devreye girmesiyle

TSK'dan PKK'ya hava operasyonu

TSK'dan PKK'ya hava operasyonu

TSK: Gara'daki terör örgütü PKK hedefleri vuruldu.

PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak ettirildi

PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak ettirildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcı kontrollü olarak infilak ettirildi.

Yargıtay Başkanlığı'ndan flaş 'Adli Yıl Açılışı' açıklaması

Yargıtay Başkanlığı'ndan flaş 'Adli Yıl Açılışı' açıklaması

Yargıtay Başkanlığı: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Adli Yıl Açılışı yargı bağımsızlığını etkilemez.

Darbe girişimi gecesi Marmaris’te yaşananlar belgesel oluyor

Darbe girişimi gecesi Marmaris’te yaşananlar belgesel oluyor

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yönelik süikast girişimi esnasında Marmaris’te bulunan Gazeteci Kenan Gürbüz, yaşananları ve suikast timinin yakalanması için yapılan operasyonları çektiği belgeselde anlatacak.

Muhalifler,  Halfaya ilçesini Esed güçlerinden aldı

Muhalifler, Halfaya ilçesini Esed güçlerinden aldı

Suriye'de muhalif birliklerin ülkenin orta kesimlerindeki Hama ilinin kuzeyinde düzenlediği operasyonda bir ilçe, bir belde ile bir köyün kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

Zaman Fransa ve Zaman Belçika kapandı

Zaman Fransa ve Zaman Belçika kapandı

Fransa'da yayın yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakınlığıyla bilinen Zaman Fransa gazetesi ile Belçika'da yayın yapan Zaman Belçika gazetesi yayınlarına son verdi.

 AB Bakanı Çelik: AB önce kendini yargılamalıdır

AB Bakanı Çelik: AB önce kendini yargılamalıdır

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "AB, ayrımcılığın, yabancı düşmanlığının ve islamofobinin tırmanışa geçtiği bu dönemde önce kendisini dürüstçe ve tarafsız olarak yargılamalıdır." dedi.

Ölen 16 Kırgız için milli yas ilan edildi

Ölen 16 Kırgız için milli yas ilan edildi

Rusya'nın başkenti Moskova'da önceki gün bir depoda çıkan yangında hayatını kaybeden 16 Kırgız vatandaşı ile Kırgızistan'ın kuzeyindeki bir trafik kazasında yaşamını yitiren 9 kişi için ülke genelinde bayraklar yarıya indirildi.

Pentagon'dan itiraf gibi 'PKK/PYD' açıklaması

Pentagon'dan itiraf gibi ''PKK/PYD'' açıklaması

Pentagon'un "PYD'ye Fırat'ın doğusuna çekilme çağrımızı tekrarlıyoruz" açıklamasıyla, terör örgütünün halen Fırat'ın doğusuna çekilmediği ABD'li yetkili makamlar tarafından da doğrulanmış oldu.

PYD/PKK'dan Afrin'deki gençlere silah altına girme baskısı

PYD/PKK'dan Afrin'deki gençlere silah altına girme baskısı

Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (SKDP), PYD/PKK'nın Afrin bölgesindeki Raco ilçesinde onlarca parti sempatizanını alıkoyduğunu ve zorla silah altına almak için ağır silahlarla evlerine baskın düzenlediğini bildirdi.

Kosova medyasına bombalı saldırı

Kosova medyasına bombalı saldırı

Kosova Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürü Shala'nın evine el bombalı saldırı düzenlendi

ABD Dışişleri Bakanı Kerry Bangladeş'i ziyaret etti

ABD Dışişleri Bakanı Kerry Bangladeş'i ziyaret etti

Kerry, Bangladeş Başbakanı Hasina ve Dışişleri Bakanı Ali ile görüştü

Cerablus'ta ÖSO'nun ilerleyişi sürüyor

Cerablus'ta ÖSO'nun ilerleyişi sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Cerablus kentinin DAEŞ'ten temizlenmesine yönelik başlatılan 'Fırat Kalkanı' adlı askeri harekatla desteklenen Özgür Suriye Ordusu mensuplarının ilerleyişi sürüyor. ÖSO, Cerablus'un güneyinde PYD denetimindeki Menbiç, batısında ise DAEŞ kontrolündeki Bab bölgesine ilerliyor. İki koldan ilerl

Yemen'deki saldırıyı DAEŞ üstlendi

Yemen'deki saldırıyı DAEŞ üstlendi

Yemen'in Aden kentinde onlarca kişinin ölmesine neden olan intihar saldırısının sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlendi.

Bankacılık sektörünün temmuz ayı kârı 22,8 milyar lira

Bankacılık sektörünün temmuz ayı kârı 22,8 milyar lira

Türk bankacılık sektörünün dönem net kârı, temmuz sonu itibarıyla 22 milyar 781 milyon lira olarak gerçekleşti.

Üçüncü köprü çevresine değer kattı

Üçüncü köprü çevresine değer kattı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu ile İstanbul Yeni Havalimanı gibi büyük projeler, çevresinde zaten varolan yerleşim birimlerine değer katıyor.

'Krediyle kurban kesmek doğru değil'

"Krediyle kurban kesmek doğru değil"

Kur'an Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Yunus Vehbi Yavuz, bankalardan kredi çekip kurban kesmenin doğru olmadığını söyledi.

Borsa haftaya düşüşle başladı

Borsa haftaya düşüşle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,48 düşüşle 76.746,86 puandan başladı.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 2,9520, avro 3,3080 liradan güne başladı.

Fon 3 yılda 100 milyar

Fon 3 yılda 100 milyar

Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez, otomatik BES sisteminin büyük bir fırsat olduğunu belirterek “Fon büyüklüğünün, otomatik katılımın da hızlandırıcı etkisiyle, 3 yıl içerisinde 100 milyar Türk lirasını aşması öngörülüyor” dedi.

Kamu’da  ‘FG plaka’ için 300 TL alarmı

Kamu’da ‘FG plaka’ için 300 TL alarmı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşısı Fetullah Gülen’in isim ve soy ismini çağrıştırdığı gerekçesiyle ‘FG’ harf grubu plakalarının değiştirilmesine yönelik çalışmanın ardından kamuda alarm verildi.

Rusya’ya meyve-sebze ihracatı yeniden başlıyor

Rusya’ya meyve-sebze ihracatı yeniden başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerde yeni olumlu bir döneme girildiğini belirterek, bu ülkeye kısa sürede yoğun şekilde tarım ürünleri ihracatının başlayacağını bildirdi.

Paralel’in bir arsası 200 milyon dolar çıktı

Paralel’in bir arsası 200 milyon dolar çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul’da şehit olan Ali Murat Kocatürk’ün Kayseri’nin Develi İlçesi’nde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, FET֒nün el konulan mallarına ilişkin bilgi verdi.

FET֒nün hileli borç oyunu bozuldu

FET֒nün hileli borç oyunu bozuldu

FET֒nün Pensilvanya’ya para transferi için kullandığı yeni bir oyunu daha bozuldu. Bakanlık, FETÖ şirketlerinin aralarında yurtdışına para aktarmak için kullandıkları gerçek olmayan borçlanma operasyonu farkederek el konulan şirketlerin borçlarını üstlenmedi.

Kulüpler Birliği Vakfı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret edecek

Kulüpler Birliği Vakfı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret edecek

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden kulüplerin oluşturduğu Kulüpler Birliği Vakfı, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ankara'da ziyaret edecek.

Rakitic'ten Arda'ya teşekkür

Rakitic'ten Arda'ya teşekkür

İspanya 1. Futbol Ligi'nin (La Liga) 2. haftasında deplasmanda Athletic Bilbao'yu 1-0 yenen Barcelona'nın golünü atan Ivan Rakitic, asist yapan Arda Turan'a teşekkür etti.

Galatasaray'ın yeni transferi sakat çıktı

Galatasaray'ın yeni transferi sakat çıktı

GALATASARAY'ın ön libero transferi için İstanbul'a getirdiği Cheick Tiote'nin sağlık kontrolünde sorunlar çıktığı öğrenildi.

Beşiktaş, Nasri'yi almaya gidiyor

Beşiktaş, Nasri'yi almaya gidiyor

Beşiktaş yönetimi Nasri'yi almak için İngiltere'ye gidiyor. Başkan Fikret Orman, umut Güner ve Emre Kocadağ, saat 14.30'da yıldız futbolcuyu getirmek üzere İngiltere'ye uçacaklar.

Arda Turan'dan müthiş asist

Arda Turan'dan müthiş asist

Athletic Bilbao - Barcelona maçında Arda'nın 22. dakikada yaptığı harika asistte, İvan Rakitic topu ağlara yolladı.

F.Bahçeli futbolcu stadı böyle terk etti

F.Bahçeli futbolcu stadı böyle terk etti

Fenerbahçe'ye, kendi sahasında Kayserispor ile oynadığı maç sonrası Brezilyalı forvet Fernandao'dan kötü haber geldi.

'Van Persie, Sneijder'den utanmalı'

"Van Persie, Sneijder'den utanmalı"

Advocaat isyan etti: Bu şartlarda zor

Advocaat isyan etti: Bu şartlarda zor

Hollandalı teknik adam, “Bir orta sahaya ihtiyacımız var yoksa sistemi değiştirmek zorunda kalırız” dedi.

Barcelona Arda'nın asistiyle 3 puana ulaştı

Barcelona Arda'nın asistiyle 3 puana ulaştı

La Liga'nın ikinci haftasında Barcelona, Arda Turan'ın asist yaptığı karşılaşmada Athletic Bilbao'yu 1-0 yendi.

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'a anlamlı ziyaret

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'a anlamlı ziyaret

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşların yakınları ve gaziler, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı kulüp merkezinde ziyaret etti.

Cibali Karakolu Fuar'da

Cibali Karakolu Fuar'da

Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, renkli fuar gecelerini Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ndaki muhteşem etkinliklerle taçlandırıyor.

'Krediyle kurban kesmek doğru değil'

"Krediyle kurban kesmek doğru değil"

Kur'an Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Yunus Vehbi Yavuz, bankalardan kredi çekip kurban kesmenin doğru olmadığını söyledi.

Down sendromlu oğlunun düğün hayalini onun doğum gününde gerçekleştirdi

Down sendromlu oğlunun düğün hayalini onun doğum gününde gerçekleştirdi

Hatay’da down sendromlu olan oğlunun düğün hayalini gerçekleştirmek isteyen anne, oğluna doğum gününde sürpriz yapıp, onu aşık olduğu öğretmeni ile evlendirdi.

Başındaki mermi parçaları darbe girişimini unutturmayacak

Başındaki mermi parçaları darbe girişimini unutturmayacak

FETÖ'nün darbe girişimini sırasında gittiği Boğaziçi Köprüsü'nde yaralanan Yusuf Ak, başına isabet eden top mermisinin parçalarını hayatı boyunca taşıyacak.

Seyir halindeki otobüste dans eden evsiz genç sosyal medyada viral oldu

Seyir halindeki otobüste dans eden evsiz genç sosyal medyada viral oldu

Adana'da seyir halinde bir minibüste taklalar atıp dans eden evsiz bir gencin videosu, sosyal medyada viral oldu.

Feridun Düzağaç'tan 'Yenikapı ruhu'na övgü

Feridun Düzağaç'tan "Yenikapı ruhu"na övgü

Söz yazarı, besteci ve yorumcu Feridun Düzağaç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FÖTE) darbe girişiminin ardından siyasi kanatta oluşan birlik duygusunun topluma iyi geldiğini söyledi.

Vekaletle kurban kestirmek isteyenlere alternatifler

Vekaletle kurban kestirmek isteyenlere alternatifler

Yardım alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, kurbanını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için 550 ila 790 lira fiyat aralığında seçenekler sunuyor.

Heykel sergisini selfie çekme alanına çevirdiler

Heykel sergisini selfie çekme alanına çevirdiler

İZMİR Enternasyonal Fuarı'ndaki Afrika Heykelleri Sergisi, fuar ziyaretçilerinin selfie ve anı fotoğrafı çektirme yeri oldu.

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara ve bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısında bulundu.

İskoç Lordu'nun mega yatı 'Sea Walk' Marmaris'te

İskoç Lordu'nun mega yatı "Sea Walk" Marmaris'te

İskoç Lordu İrwine Laidlaw'ın ultra lüks yatı 'Sea Walk', Muğla'nın Marmaris ilçesine demirledi.