STAR ANA SAYFA - 26 Kasım 2015 Perşembe

Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal aynı filmde

 • 30.07.2013  10:17 | Güncelleme: 30.07.2013  10:23
 • Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal’ın yer aldığı, yönetmenlik koltuğuna Ketche’nin oturduğu “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” filminin çekimleri başladı.


  Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal aynı filmde
  Kiremitçi’nin aynı adlı romanından esinlenilen ve senaryosunu Burak Göral’ın yazdığı filimin konusu;

  Birkaç yıl öncesine kadar bir rock grubunda çalan, besteler yapan ve zamanında parlak bir gelecek vaat eden, 30’larının sonlarındaki eski müzisyen Mehmet (Engin Altan Düzyatan), müzikten uzaklaşmış, boşanmış ve kıt kanaat geçinen bir adamdır. Geçimini gitar tamir ederek ve birkaç kişiye özel ders vererek sağlayan Mehmet’i hayata bağlayan en önemli şey, haftada bir gün görüşebildiği 9 yaşındaki kızı Ezgi’dir.

  Mehmet karısıyla evliyken de sık sık görüştükleri Ayşe (Özgü Namal) ve kocası Orhan’la (Polat Bilgin) aynı apartmanda oturuyordur. Ayşe ve Orhan’ın da evlilikleri son dönemde çatırdamaktadır. Ayşe ve Orhan tartıştıkları bir akşam Orhan evi terk eder. Mehmet Ayşe’ye kocasını bulmak için yardım etmeye karar verir.

  Mehmet, Ayşe’yle kocasını aramak için geçirdiği zaman içinde hayatının ‘yalnız’ daha nereye kadar gideceğini sorgulamaya ve Ayşe’den de giderek daha fazla hoşlanmaya, hatta ona şiddetli bir aşk duymaya başlar...

  “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” Filmin kadrosunda yer alan diğer isimler: Emin Gürsoy, Gaye Gürsel, Polat Bilgin, Ümit Erdim, Wilma Elles ve AtiyeTuna...