Kortejde sevgi seli

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri ikinci gününde de hız kesmeden devam etti. Günün en renkli etkinliği geleneksel Altın Portakal korteji ve sonrasında Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan kırmızı halı geçişiydi. Kortej sırasında sokakları dolduran Antalyalılar Yeşilçam yıldızları ile buluştu. Kırmızı halı geçişi ise renkli görüntülere sahne oldu.

Atatürk anıtına çelenk konuldu

Festivalin ikinci gün etkinlikleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve sinema emekçilerinden oluşan bir heyetin, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ile başladı. Antalyalı sinemaseverler törene katılan Yeşilçam yıldızları ile buluşma fırsatı buldu.

Geleneksel Altın Portakal korteji, bir çok sinema sanatçısının katılımıyla gerçekleştirildi. Kortej öncesinde AKM’de yapılan açılışta konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türkiye Cumhuriyeti’nin hoşgörü ile yönetilmesi için iyi bir muhalefetin gerektiğini söyleyerek “Türkiye’nin kaliteli demokrasiye ihtiyacı var. Hasdal ve Silivri’ye özgürlük” dedi. Korteje Başkan Akaydın ve Türkan Şoray öncülük etti. Korteje Antalyalı sinemaseverlerin ilgisi de büyük oldu. Antalya Kültür Merkezi’nden (AKM) yola çıkan kortej 100’üncü Yıl, Güllük, Cumhuriyet ve Atatürk Caddelerinden geçerek Büyükşehir Belediyesi önünde son buldu. Kortej geçişi sırasında Antalyalılar sokakları doldurdu. Sinemaseverler Yeşilçam yıldızları ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Sokak Sanatları Atölyesi sanatçılarının canlı heykel görünümünde yer aldığı kortej geçişine, Yaşam Akademi Derneği sanatçıları ile Anadolu Ateşi dansçıları renk kattı. Kortej geçişinden sonra düzenlenen kırmızı halı töreninde ve sonrasında Büyükşehir Belediyesi’nin terasında sanatçılar, sevenleriyle buluştu. Başkan Mustafa Akaydın’ın evsahipliğinde gerçekleşen resepsiyona katılan yıldızlardan Salih Güney, Antalyalılardan gördüğü ilgiden memnuniyetini belirterek “Ne Koç ne de Sabancı zengin. Biz onlardan daha zenginiz. Böyle bir ilgi ve sevgi para ile satın alınamaz” dedi.

Festivale emeği geçenler unutulmadı

Törenin ardından aralarında ünlü Hollywood yıldızı Udo Kier’in yanı sıra oyuncular Nuri Alço, Yusuf Sezgin, Suna Yıldızoğlu, Süleyman Turan, Ahu Tuğba, Mine Soley, Tuğrul Mete ve Coşkun Göğen’in de bulunduğu heyet Başkan Akaydın ile birlikte festivale emeği geçenlerin mezarlarını ziyaret etti. Antalya Film Festivali düşüncesinin mimarı, kısa metraj filmciliğini ülkemize getiren ve bu dalda kazandığı 8 Altın Portakal ile hala en fazla Altın Portakal kazanan yönetmen ünvanının sahibi olan Behlül Dal; festivalin kurucusu ve dönemin Antalya Belediye Başkanı Avni Tolunay, Türk sinemasının en ünlü ‘kötü adam’larından Hayati Hamzaoğlu ve ‘Sinema Ansiklopedisi’nin yazarı, onlarca kitabı çevirerek edebiyatımıza kazandıran Rekin Teksoy, mezarları başında anıldı. Uncalı Mezarlığı’ndaki şehitliği de ziyaret eden gruptaki Hollywood yıldızı Udo Kier’in de mezarların başında dua etmesi dikkatleri çekti.

Türkan Sultan’a armağan

Festivalin onur konuğu Türkan Şoray şerefine Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve sinema yazarı Atilla Dorsay’ın çektiği 47 portre fotoğraftan oluşan ‘Türkan Sultan’a Armağan’ sergisi açıldı. Sergiye Antalyalıların ilgisi büyüktü. AKM’ye gelişinde ilk olarak Başkan Akaydın, Selda Alkor ve beraberindekilerle bir süre sohbet eden Türkan Şoray, daha sonra beraberindekilerle açılış kurdelesini kesti.

“Büyük sürpriz oldu”

Türkan Şoray, Atilla Dorsay ve Başkan Mustafa Akaydın ile birlikte açılıştan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Akaydın’a teşekkür eden ve “Antalyalılardan gördüğü sevecen ilgiden çok mutlu olduğunu” belirten Şoray, “Atilla Bey zaten o kadar çok yönlü ki; müzik, sinema sanatı, kitap ve fotoğraf... Biraz farkında olmadan hayatın içinden bu kareleri yakalaması benim için çok büyük bir sürpriz oldu. Bu bana bir yakını olarak değer verdiğini ve ilgilendiğini gösteriyor. Onun için de kendisine çok teşekkür ediyorum ve öpüyorum onu” diye konuştu.

“Yeter ki böyle bir yüz olsun”

Atilla Dorsay ise Türkan Şoray’a çalışmalar sırasında hiç poz verdirmediğini, sanatçıyı çeşitli festivallerde, sahnede, tv programında ve ödül alırken doğal haliyle fotoğrafladığını söyleyerek “Güzel insanlar, güzel yüzler yakaladığınız zaman birazcık da şansınız varsa çok güzel resimler çekmek mümkün. Yeter ki böyle bir yüz olsun” diyerek Türkan Şoray’a olan hayranlığını belirtti.

“50’nci yılda filmle geleceğim”

Gazetecilerin sohbet sırasında Başkan Mustafa Akaydın, “Bu yıl aldığı Sanatta Sosyal Sorumluluk Onur Ödülü ile birlikte 5 kez Altın Portakal alan Şoray’a ‘fahri hemşehrilik’ verecek misiniz?” sorusuna, “Tabii ki, her zaman” diyerek yanıtladı ve yanındaki görevlilere Şoray için kentin anahtarını ve bir fahri hemşehrilik beratı hazırlamaları için talimat verdi.

Akaydın, anahtar ve berat karşılığında Türkan Şoray’dan Antalya’ya bir kez daha gelmesi için söz aldı. Akaydın’a teşekkür eden Şoray, bir dahaki gelişinin festivalin 50. yılında ve bir film ile olacağını söyledi.

Türkan Şoray ise sergiyi gezdikten sonra kendisini görmek için AKM’de toplanan Antalyalılara, “Sevginiz sonsuza kadar kalbimde yaşayacaktır” diye seslendi.

Albüm kitap yayınlanıyor

Dorsay’ın arşivinde yer alan Türkan Şoray fotoğrafları, festival yayınları arasında bir albüm kitap olarak okurla buluşturuluyor.

Sinema yazarlarının duayeni Atilla Dorsay, dijital fotoğrafçılığa geçmenin getirdiği kolaylık ve o yıllardaki sayısız karşılaşmanın sağladığı fırsatlarla; hep dostu olan ve dostu kalan Türkan Şoray’ın özellikle 2007- 2012 yıllarında bol bol fotoğrafını çekmiş. Festivaller, kutlama günleri, bayram ziyaretleri, “Altın Kızlar” dizisinin seti ya da NTV’deki “Sinema Benim Aşkım” belgesel dizisinin çekimlerinde Şoray, farklı dekorlarda, değişik ışıklarda, çeşitli giysilerle Dorsay’ın objektifine konu olmuş.

Albüm kitapta, Atilla Dorsay’ın objektifinden Türkan Şoray karelerine, aralarında Mehmet Açar, Taha Akyol, Yazgülü Aldoğan, Yavuz Baydar, Ali Bulaç, Refik Durbaş, Ülkü Erakalın, Refik Erduran, Burak Göral, Prof. Dr. Gülseren Güçhan, Rahşan Gülşan, Kadir İnanır, Rıza Kıraç, Prof. Dr. Oğuz Makal, Zeynep Oral ve Ahmet Ümit gibi önemli isimler yer aldığı isimlerin yazıları eşlik ediyor.

Atilla Dorsay, albüm kitabın telifi ve satışından gelecek geliri UNICEF Türkiye’ye bağışlayacak.

İlk gala “Menekşeden Önce”

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ilk galası “Menekşe’den Önce” filmine ilgi çok büyüktü. AKM Perge Salonu’nu tıka basa dolduran izleyiciler, Sivas Madımak katliamını anlatan filmin ilerleyen dakikalarında gözyaşlarına hakim olamadı.

Soner Yalçın’dan mektup var

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı & AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve eşi Dr. Günseli Akaydın da filmin izleyicileri arasındaydı. Yapımcı Halide Didem Kurt, gösterimden önce Soner Yalçın’ın gönderdiği mektubu okudu: “Onurumla girdiğim ve onurumla çıkacağım Silivri’den herkese selam. Kör zindanlardan, kitabımla ve bu belgeselimle sizlerleyim. Türkiye’deki iktidarlar, cesur ve bilgili gençleri, aydınları hiç sevmedi, eziyet etti, hapse attı, faili meçhul cinayetlere kurban etti. Yetmedi; sonunda Madımak’ta yaktı. Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz cesarettir. Zihinsel çürümeye izin vermeyeceksiniz.”

Acıyı anlatmak

Madımak'taki yangında iki kardeşi ölen ve kendisi de katliamdan sonra doğan Menekşe'nin, o günleri araştırmaya başlamasının öyküsünü anlatan belgesel, dönemin tanıklarını konuşturarak yaşanan acıyı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Film, izleyenler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Gala gösteriminin ardından yapılan söyleşide, filmin yapımcısı Halide Didem Kurt, filmin müzik danışmanı Güvenç Dağüstün ve Madımak otelinde öldürülen 33 kişiden biri olan şair Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok izleyicilerle buluştu. Mustafa Akaydın ve festival komitesine teşekkürlerini ileten Zeynep Altıok, “Ülkemizde düşüncelerin öldürülmesi hâlâ devam ediyor. İnsanlık suçlarında zaman aşımının olması mümkün değildir. Sanatçılar, gazeteciler ve öğrenciler tutuklanıyor. Soner Yalçın’ın Silivri’deki hücresinden bu filmi yapması, çaba göstermesi ve mesleğinin ötesinde onuru için bu belgeseli tamamlamasını çok anlamlı ve toplum adına uzlaştırıcı buluyorum. Biz Dersimler, Maraşlar, Çorumlar olmasın istiyoruz” diye konuştu.

Filmin yapımcılarından Halide Didem Kurt ise Soner Yalçın’ın avukatları aracılığıyla kendilerine gönderdiği notlar üzerinden filmin çekimlerini tamamladıklarını ve Sivas katliamını yaşayan insanların acılarını daha çok kişiye duyurmak adına, filmin en kısa zamanda ülke çapında vizyona girmesi için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Soner Yalçın hâlâ tutuklu

Soner Yalçın’ın Oda TV davasından tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmeden önce çekimlerine başladığı “Menekşe’den Önce”, Yalçın’ın isteği üzerine arkadaşları tarafından tamamlandı.

Derin Düşün-ce’ye hem övgü, hem eleştiri yağdı…

Yönetmen Çağatay Tosun’un “Derin Düşün-ce” adlı filminin galası, film ekibinin de katılımıyla AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gören film, senaryosu nedeniyle seyircilerin bir kısmı tarafından eleştirilirken, bir kısmı tarafından da “Ülkemizde yüzleşmekten kaçındığımız gerçekleri” yansıttığı gerekçesiyle övgüler aldı.

Gala sonrasında gerçekleştirilen söyleşide yönetmen Çağatay Tosun, film hakkındaki eleştirilere ve sorulara yanıt verdi. Seyircilerin filmde baba-kız arasında ensest ilişki olduğunu öne sürerek gösterdiği tepkiye cevaben “Toplumsal eleştiri yapmak, aile kavramını sorgulamak ve yetişkinlerin çocuklar üzerindeki etkilerini göstermek amacıyla bu filmi yaptıklarını” belirterek “Filmde kötü bir aile yapısı altında doğmuş, hayatı kendi başına kalarak öğrenmek zorunda bırakılan kız ile babası arasındaki sevgiyi anlattıklarını ve olması gerekenin dışında bir temas ya da ilişki olmadığını vurguladı. Filmin Türk sinema kriterlerine uygun olmasa da geleneksel aile yapısına uygun olduğunu anlatan Tosun, “Önyargılara karşı baba ile kız arasındaki olayları samimi, sıcak bir anlatımla sunmaya çalıştık” dedi.

Elveda Katya duygu dolu anlar yaşattı…

Festivalin ikinci gününde galası yapılan filmlerden biri de yönetmenliğini Ahmet Sönmez’in üstlendiği “Elveda Katya” oldu. Ulusal Uzun Metraj kategorisinde yarışan filmin gösterimi AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirildi.

Başrollerini Kadir İnanır, Anna Andrusenko, Caner Cindoruk gibi isimlerin paylaştığı filmin çekimleri, Trabzon, Rize ve Batum çevresinde gerçekleştirildi.

Yetimhanede büyüyen ve 18 yaşında babasını bulmak üzere Batum’a gelen Rus kızı Katya’yla, babası Yunus Kaptan’ın hüzünlü yaşam öyküsünü anlatan filmin gösterimi sırasında izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı.

Gösterim sonrasında gerçekleşen söyleşide sinemaseverler filme övgüler yağdırdı. Yönetmen Ahmet Sönmez, film üzerinde 1 yıldan fazla süredir çalıştığını ve senaryonun yaşanmış bir hikayeden uyarlandığını, filmin baş karakteri Katya’nın da Moskova’da yaşadığını söyledi. Sönmez, “Bu zamanda önyargılarımız vicdanımızın önüne geçti. İnsanların vicdanlarına dokunmak amacıyla bu filmi çektik” dedi.

Türk Kardeş ayakta alkışlandı

Sovyet yönetmen Victor Turin’in, senaryo ve kurgu tekniği açısından bir başyapıt olarak kabul edilen TÜRKSİB (Türk Kardeş) belgeseli, British Film Enstitüsü katkılarıyla 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gösterildi.

Gelenekselleşen “Pelikülün İzinde” bölümünde izleyiciyle buluşan TÜRKSİB’in gösterimine, ünlü İngiliz grubu Bronnt Industries Kapital canlı müzik performansıyla eşlik etti. 1929 tarihli belgesel, dönemin güç koşullarına rağmen son derece başarılı çekimleri ve kurgusuyla izleyicilerden tam not aldı. Belgesele büyük bir uyum sağlayan Bronnt Industries Kapital’in canlı müzik performansı ayakta alkışlandı.

Filmde, Sovyetler Birliği döneminde yapılan; günümüz Özbekistan’ından Kazakistan çöllerine, oradan Sibirya’ya uzanan 1445 kilometrelik Türkistan – Sibirya demiryolu inşaatı konu ediliyor. Demiryolunun yapımı sırasında ıssız doğanın acımasız koşulları karşısındaki insan manzaralarını izlenimci bir yaklaşımla ele alan TÜRKSİB belgeseli, senaryo ve kurgu tekniği açısından bir başyapıt olarak değerlendiriliyor.

Çanakkale çocukları

Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı ve eşi ile iki oğlunu oynattığı “Çanakkale Çocukları” adlı film, Altın Portakal Film Festivali kapsamında izleyici ile buluştu. AKM Aspendos Salonu’nda yapılan gösterime filmin oyuncularından Wilma Elles de katıldı. Elles yaptığı “Savaşlar olmasın” dedi.

Konsere büyük ilgi

Festivalin ikinci gün etkinlikleri akşam Yüksek Sadakat müzik grubunun Habipler Kapalı Pazar Yeri’nde verdiği konserle sona erdi. Konsere Antalyalıların ilgisi büyük oldu.

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali 3. gün etkinlikleri ile bugün de devam edecek.

 

Haber Turu

Sinop'ta FETÖ'cü 37 kişi tutuklandı, 170 MEB personeli açığa alındı

Sinop'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve içlerinde kamu personeli ve sivil vatandaşların da bulunduğu 116 zanlıdan 37'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

HSYK'dan 8 kişilik başsavcı kararnamesi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi, 26 Temmuz 2016 tarihli kararnamesiyle 8 başsavcının yeni görev yerleri belirlendi.

Terör örgütüne darbe... PKK'nın cephaneliği ele geçirildi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği 2 mahallede çok sayıda silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Görevden el çektirilenlerin yerine kamuya nasıl personel alınacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, darbe gecesi yaşadıklarını anlattı.

Yabancı şirketlerden Türkiye mesajı: Büyüme planlarına aynen devam

Yıllardır Türkiye’de bulunan uluslararası şirketler, FETÖ'cü darbe girişimine karşın, Türkiye ekonomisine duydukları güvenin etkisiyle planladıkları yatırımları hız kesmeden sürdürecekleri mesajını verdi.

Yunanistan'a kaçan darbeci askerler hakkında flaş gelişme!

Türkiye'deki darbe girişiminden sonra helikopterle Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin iltica görüşmeleri yarın başlayacak.

Kılıçdaroğlu ile Baykal yan yana saf tuttu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Aykut Erdoğdu'nun babasının cenazesinde Deniz Baykal ile yan yana saf tuttu.

Artık füze sistemiyle korunacak!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Başbakanlık ve TBMM’nin füze sistemi ile korunacağını söyledi.

FETÖ'cü Hakan Şükür'e büyük darbe!

Galatasaray Kulübü, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası eski futbolcusu Hakan Şükür'ü, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etti.

Başbakan Yıldırım'dan vatandaşlara destek çağrısı

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri için açılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na destek çağrısında bulundu.

Azerbaycan'da patlama! 2 ölü, çok sayıda yaralı var

Azerbaycan'ın Şirvan ilindeki Araz silah ve mühimmat fabrikasında çıkan patlamada iki kişi hayatını kaybetti.

Kıbrıs'taki BM Barış Gücü'ne yeni komutan

BM Genel Sekreteri Ban, Kıbrıs'taki BM Barış Gücü komutanlığına Bangladeşli Tümgeneral Kabir'i getirdi.

Avrupa yine 'endişeliyiz' dedi

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL sonrası çıkarılan ilk KHK'yı incelediğini ve hükümetin aldığı önlemlerden derin kaygı duyduğunu kaydetti.

BBC'de alçak ifadeler: Hata yaptılar, Erdoğan'ı öldürmediler

İngiliz gazeteci Tim Marshall, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini düzenleyenlerin iki hata yaptıklarını savunarak, bunları "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı öldürmemek ve basını kapatmamak" olarak sıraladı.

Kuzey Kore'den ABD'ye tehdit: Bedelini ağır ödeyecek

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho, "Küçük bir ülkeye eziyet eden ve zarar veren ülke güçlü de olsa, güvende olmayacağını göstermeye hazırız. ABD bunun bedelini çok ağır bir şekilde ödeyecektir" dedi.

Fransa askıya alındığını AB'ye bildirdi

Fransa hükümeti, OHAL’in 6 ay daha uzatılması kararı sonrası Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni askıya aldığını Avrupa Konseyi’ne bildirdi.

"21. yüzyıl Büyük Britanya'sında nefrete hiçbir şekilde yer yok"

İngiltere İçişleri Bakanı Rudd, "21. yüzyıl Büyük Britanya'sında nefrete hiçbir şekilde yer yok. Nefretin masada yeri yok. Bunun kökünü kazımak için elimizden gelen her şeyi yapacağız." dedi.

ABD'den Rusya ile Suriye açıkalaması

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye konusunda Rusya ile ilerleme kaydedildiğini açıkladı.

Azerbaycan’da silah fabrikasında patlama: 12 yaralı

Azerbaycan’da Savunma Sanayi Bakanlığı’na bağlı silah üretim fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında 12 kişi yaralandı.

Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği binasına çirkin saldırı

Türkiye'nin Atina'daki Büyükelçiliği bugün anarşist bir grubun boyalı saldırısına hedef oldu.

Darbe girişiminden sonra satan satana!

Darbelere karşı tek yumruk olan vatandaşın piyasalara da desteği sürüyor.

Avrupa'dan 3 milyar Euro'luk fon harekete geçti

AB Komisyonu Baş Sözcüsü Margaritis Schinas, AB Türkiye'deki sığınmacılar için 3 milyar Euro’luk fonu harekete geçirdi.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 484,59 puan azalışla 73.689,43 puandan kapandı.

Rusya'dan flaş vize kararı!

Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç, Türk heyeti ile yaptıkları görüşmenin ardından "Türkiye ile vize rejimini görüşme kararı aldık" dedi.

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,65 düşüşle 73.689,43 puandan tamamladı.

Arslan: 'Cumhurbaşkanımız mazlumların umudu, güçlü olmalıyız'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dost ülkelerle ilişkilerin güçlenmesi noktasında Kosova'nın güzel bir örnek olduğunu belirterek, "Recep Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye'yi umut olarak gören mazlumların, mağdurların ana kucağı, baba ocağı olabilmemiz için yarın bugünden daha büyük ve güçlü olmalıyız." dedi.

Merkez Bankası, 2016 enflasyon tahminini açıkladı

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya: "Enflasyonun, 2016 sonunda orta noktası yüzde 7,5 olmak üzere yüzde 6,6 ile yüzde 8,4 aralığında, 2017 sonunda ise orta noktası yüzde 6 olmak üzere yüzde 4,3 ile yüzde 7,7 aralığında gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz."

Brent petrol 2016'nın en düşük seviyesinde

Brent petrolün varil fiyatında, dün 2,5 ayın en düşük seviyesinin görülmesinin ardından bugün 45 doların altında yatay bir seyir izleniyor.

Ekonomi toparladı! Borsa yükselişe devam ediyor

Bakanlar Rusya'ya gidiyor! Uzun zaman sonra ilk ziyaret

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci bu akşam özel uçakla Moskova'ya gideceği bildirildi.

Beşiktaş'ta bir ayrılık daha! İspanya'ya gitti

Alexis Delgado, Beşiktaş'tan ayrıldı ve İspanya'nın Alaves takımıyla anlaştı.

Ümit Karan'dan darbeciler için şok iddia!

Eski futbolcu Ümit Karan, darbeciler hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe tribünlerinde deprem!

Fenerbahçe’nin en büyük tribün gruplarından birisi olan Genç Fenerbahçeliler, bu sezon iç saha maçlarında tribünde olmayacaklarını açıkladı.

Candan Erçetin'den Milli Takım'a özel beste

Monaco maçı öncesi Fenerbahçe'de şok

Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında yarın Fransa'nın Monaco takımı karşısında rövanş için avantaj sağlamak istiyor. Fenerbahçe'de sakatlıkları bulunan Van Persie, Volkan Demirel ve İsmail Köybaşı'nın oynaması beklenmezken, cezalı olan teknik direktör Pereira'nın yanı sıra Mehmet Topal, Alper Potuk ve Volkan Şe

Yıldız futbolcu resti çekti! "Gitmiyorum"

Galatasaray’da kadro dışı bırakılan Tarık Çamdal, "Gitmiyorum, buradayım" karşılığını verdi.

Manchester derbisi iptal edildi

Manchester United ile Manchester City arasında bugün Çin’de oynanması beklenen hazırlık maçı kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Burak Yılmaz, Şenol Güneş'i aradı mı?

Burak Yılmaz'ın menajeri Ogan Tarhan, oyuncusuna Beşiktaş'ın ilgi göstermesi ile ilgili Radyospor'a konuştu. Ogan Tarhan Burak Yılmaz ile ilgili Beşiktaş kulübünün kendileriyle konuşmadığını söyledi.

G.Saray'lı futbolcular Süper Kupa maçına yetişecek mi?

Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce, çeşitli seviyelerde sakatlıkları bulunan oyuncuların durumu hakkında bilgi verdi.

Bakan Kılıç'tan Monaco'ya mektup!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Fenerbahçe taraftarlarını ülkeye almak istemeyen Monaco'ya hükümet garantisi verdi

Şizofren dehşeti! Annesini ve babasını öldürdü

Yozgat’ta şizofren hastası olduğu iddia edilen bir kişi anne ve babasını öldürdü.

FETÖ'nün darbe girişiminde yaralanan polis hastanede evlendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ayağından ve kolundan yaralanan polis memuru Ferdi Akyün (28) ile nişanlısı Nesrin Demir (23), hastanede düzenlenen törenle dünyaevine girdi.

Manisa'daki kazılarda 2 bin 200 yıllık yemek takımı bulundu

Manisa'da yer alan ve tarihi M.Ö. 8'inci yüzyıla dayanan Aigai Antik Kenti'nde yapılan kazılarda, özel törenlerde kullanıldıktan sonra ritüellere göre gömüldüğü ve bir daha kullanılmadığı belirlenen 2 bin 200 yıllık yemek takımı bulundu.

''İmamın kayığına binmek'' deyimi gerçek oldu

Hayatını kaybeden insanlar için kullanılan 'İmamın kayığına binmek' deyimi, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesi'nde gerçek oldu. Dalyan Mahallesi sakinlerinin yakınlarını defnettikleri mezarlığın, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerini birbirinden ayıran Dalyan kanalının karşı yakasında kalmasından dolayı cenazeler tekne ile taşınıy

Sanatçı Hüseyin Altın vefat etti

Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, yüksekten düşme nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde vefat etti.

İki büyük olay ve 2016...

İki büyük olay ve 2016...

"Boğaziçi Köprüsü Milli İrade Yürüyüşü kapsamında iki yönünde trafiğe kapalıdır"

Necati Şaşmaz, Taksim Meydanı'nda nöbette

Darbe girişiminin ardından vatandaşlar meydanları boş bırakmazken, Kurtlar Vadisi dizisinin ünlü oyuncusu Necati Şaşmaz da demokrasi nöbetini Taksim Meydanı'nda tuttu. Şaşmaz, "Onlar insan sever göründüler. Bir çok insanı Allah ile kandırdılar" dedi.

92 yaşındaki nine okuma-yazma öğrendi

Yalova'da yaşayan Göre, 4 ay süren okama yazma kursuna devamsızlık yapmadan katılarak sertifika almaya hak kazandı

Bodrum'da yüzlerce çam ağacı kül oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde çıkan yangın sonucunda yüzlerce çam ağacı kül oldu.